Niedźwiedzia przysługa Talibów. Poparli Donalda Trumpa

13

Talibowie wyrazili nadzieję, że Trump wygra wybory i wycofa wojska amerykańskie z Afganistanu. Prezydent USA zdecydowanie odciął się od ich poparcia. Walczący o reelekcję Trump obawia się, że tacy sojusznicy nie pomogą mu w wygraniu listopadowych wyborów.

Niedźwiedzia przysługa Talibów. Poparli Donalda Trumpa
Donald Trump (PAP, EPA, Erin Scott)

Donald Trump otrzymał niechciane poparcie. Jego kampanie wsparli talibowie. Talibowie zdecydowali się na ten ruch, aby wesprzeć Trumpa w trakcie negocjacji w sprawie wycofania wojsk amerykańskich z Afganistanu. Realizacja tego postulatu leży w ich interesie.

Mamy nadzieję, że wygra wybory i zakończy amerykańską obecność wojskową w Afganistanie - powiedział w zeszłym tygodniu CBS News Zabihullah Mujahid.

Donald Trump odrzucił wyrazy poparcia. Przyznał to rzecznik kampanii prezydenta USA, Tim Murtaugh. Cała sytuacja została wywołana wpisem Trumpa na Twitterze o zmniejszeniu liczby amerykańskich wojsk w Afganistanie. Niewygodne poparcie mogłoby negatywnie wpłynąć na wynik wyborów polityka starającego się o reelekcję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Coraz mniej czasu zostało do wyborów prezydenckich w USA. Te odbędą się już 3 listopada. Do walki o Biały Dom staną Donald Trump oraz kandydat Demokratów Joe Biden. Według wielu sondaży nie dojdzie do reelekcji i to ten drugi będzie nowym prezydentem USA. Polityk był wiceprezydentem w trakcie kadencji Baracka Obamy.

Zobacz także: Trump wrócił do Białego Domu
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić