Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Od kogo się zakaził? Donald Trump przemówił

5

Prezydent Stanów Zjednoczonych dochodzi do siebie po zachorowaniu na COVID-19. Donald Trump udzielił wywiadu na temat okoliczności zakażenia się koronawirusem. W trakcie rozmowy wyjawił, kto mógł przekazać mu SARS-CoV-2. Do zakażenia miało dojść pod koniec września w Białym Domu.

Od kogo się zakaził? Donald Trump przemówił
(Getty Images)

Donald Trump udzielił wywiadu dla kanału informacyjnego Fox Business. Prezydent podzielił się przypuszczeniami, że do zakażenia doszło w trakcie spotkania z rodzinami Gold Star. To organizacja, która zrzesza rodziny Amerykanów poległych w trakcie konfliktów zbrojnych.

Od kogo Donald Trump zakaził się koronawirusem?

Spotkanie Donalda Trumpa z rodzinami zmarłych żołnierzy miało miejsce 27 września w Białym Domu. Prezydent USA wyjawił w wywiadzie, że już w trakcie wydarzenia zaczął obawiać się zachorowania. Jak argumentował, w trakcie rozmowy goście często zbliżali się do jego twarzy.

Pomyślałem, że będzie szansa, że się zakażę, ponieważ członkowie rodzin czasem zbliżali się do mojej twarzy – wspominał Donald Trump w wywiadzie dla Fox Business.
Zobacz także: Zobacz też: Trump wrócił do Białego Domu

Członkowie rodzin poległych zbliżali się do Donalda Trumpa, aby przywitać się z nim, przytulić albo ucałować. Prezydent przyznał, że ostrzegł gości przed ewentualnym niebezpieczeństwem, ale nie nakazał im wprost, aby się od niego odsunęli.

Chcieli mnie przytulić i pocałować. I robili to. Szczerzę mówiąc, nie kazałem im, aby się odsunęli. Nie robiłem tego. Ale oczywiście wspominałem, że to niebezpieczne – przyznał Donald Trump.

Wcześniej prezydent podejrzewał, że zaraził się od Hope Hicks – swojej doradczyni. Donald Trump podzielił się tymi przypuszczeniami w wywiadzie dla Fox News w okresie, kiedy czekał na ostateczny wynik testu na koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić