Dosadna odpowiedź księdza. Ludzie zaczęli drążyć temat szatana

170

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział na kolejne pytania internautów. Tym razem dociekliwi obserwatorzy duchownego z TikToka wypytują o szatana. Na jedno z pytań ks. Picur zareagował poważnie i stanowczo wyjaśniając fanom czy szatan jest chrześcijaninem.

Dosadna odpowiedź księdza. Ludzie zaczęli drążyć temat szatana
Napisał to o szatanie. Ksiądz interweniuje (YouTube, ks. Sebastian Picur)

Ksiądz Sebastian Picur wciąż jest aktywny na TikToku, gdzie odpowiada na pytania internautów. Głównie młodzi Polacy dopytują go o religię chrześcijańską. Ciekawią ich m.in. sakramenty i podejście Kościoła do wielu spraw. Tym razem jeden z komentujących zadał pytanie na temat szatana. Stwierdził, że toczy z Bogiem "konflikt zbrojny".

Ksiądz, który na co dzień służy w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odpowiedział na pytanie o anioła, który zbuntował się przeciwko Bogu. - Czy szatan jest chrześcijaninem? Bo skoro ma ten swój konflikt zbrojny z Bogiem, to chyba musi wierzyć w jego istnienie? - chciał wiedzieć obserwator ks. Sebastiana. Katolicki tiktoker nie zwlekał z odpowiedzią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz żądał 800 zł za dokument do pogrzebu. Ekspert: takich historii będzie więcej

Napisał to o szatanie. Ksiądz interweniuje

Po tym co napisał internauta, ksiądz postanowił nagrać poważne wideo. Dodał podniosłą muzykę i zrobił poważną minę. Następnie odpowiedział dosadnie na pytanie. Wyjaśnił, że szatan nie jest chrześcijaninem, ponieważ nie stoi po stronie Chrystusa.

Chrześcijanin to ktoś, kto jest po stronie Chrystusa. Szatan doskonale wie, że Bóg-Miłość istnieje, mimo to odrzucił go raz na zawsze - wyjaśnił w najnowszym wideo ksiądz Sebastian Picur.

Mimo to, internauci wciąż mają wiele pytań na temat diabła. - Proszę Księdza czy gdy szatan został skazany na potępienie to piekło już istniało czy jak to było z powstaniem piekła?, - Może głupie pytanie, ale czy jest możliwość żeby osoba potępiona np. upadły anioł wrócił do nieba?, - Proszę księdza, a co wpłynęło na to, że szatan (jeszcze anioł) zbuntował się przeciw Bogu? - dopytują zaintrygowani obserwatorzy. Być może niebawem również doczekają się odpowiedzi.

Jak podaje Katechizm Kościoła Katolickiego: - Szatan, czyli diabeł, i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu - czytamy pełną definicję.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić