aktualizacja 

Dostał sportowe auto na urodziny. 50-latek długo ich nie zapomni

45

Na jednym z portali w mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak kierowca sportowego Renault zalicza niecodzienny rajd. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Na środku skrzyżowania doszło do niebezpiecznej kolizji.

Dostał sportowe auto na urodziny. 50-latek długo ich nie zapomni
Niecodzienny rajd kierowcy pod wpływem alkoholu (X)

- Pół promila alkoholu we krwi, brak prawa jazdy. Jazdę tym samochodem otrzymał z okazji 50 -tych urodzin, gdzie początkowo miał być pasażerem. Wyszło jak zawsze – czytamy we wpisie opublikowanym na platformie X zamieszczonym przez serwis remiza.pl.

Na załączonym pod postem nagraniu widzimy, jak żółte sportowe auto marki Renault wyjeżdża tuż przed maskę innego pojazdu, wymuszając pierwszeństwo. Następnie wpada w poślizg i z impetem taranuje znak drogowy.

Z samochodu odpadają kolejne części, stwarzając zagrożenie dla innych przemieszczających się pojazdów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie ustąpił pierwszeństwa. Kierowca z Olsztyna wjechał w motocyklistę

Widać, że kierowca próbuje opanować tor jazdy, jednak z powodu deszczowej pogody i prawdopodobnych braków umiejętności w manewrowaniu samochodem, rozpędzony uderza w tył auta znajdującego się na skrzyżowaniu.

W ten oto sposób kończy się niebezpieczny rajd. Serwis remiza.pl podaje, że kierowca był pod wpływem alkoholu - miał mieć pół promila alkoholu we krwi.

Ponadto mężczyzna miał otrzymać auto z okazji 50-tych urodzin. Gdyby usiadł w fotelu pasażera, jak miał w pierwotnym zamiarze, wszystko mogłoby się potoczyć inaczej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jakby tego było mało, kierowca nie posiadał prawa jazdy. Za jazdę bez uprawnień grozi mu mandat w wysokości od 1500 zł do 30 000 zł.

Natomiast za jazdę po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) grozi mandat w wysokości co najmniej 2500 zł. Za stężenie powyżej 0,5 promila grozi nawet kara pozbawienia wolności.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić