Dostała przerażający telefon. Dzwoniono z numeru ministra

78

Córka Romana Giertycha po raz kolejny padła ofiarą cyberataku. Maria Giertych otrzymała telefon z numeru jednego z obecnych ministrów rządu. Treść komunikatu była przerażająca. Tajemniczy, metaliczny głos poinformował ją o śmierci ojca.

Dostała przerażający telefon. Dzwoniono z numeru ministra
Córka Romana Giertycha dostała przerażający telefon. Dzwoniono z numeru ministra (PAP, Piotr Polak, Wojciech Olkuśnik)

Córka Romana Giertych po raz kolejny padła ofiarą spoofingu. Oszustwo to polega na podszywaniu się pod banki, instytucje i urzędy państwowe, firmy, a nawet osoby fizyczne w celu wyłudzenia od swoich ofiar danych lub pieniędzy.

Dostałam dzisiaj telefon (17 kwietnia - przypis red.) rzekomo z numeru jednego z członków obecnego rządu, w którym metaliczny głos poinformował mnie, że mój tata nie żyje, bo miał wypadek - czyli sprawa spoofingu wraca po dwóch latach. Czy nie jest to już czas na jakieś rezultaty śledztwa? - napisała na swoim profilu na platformie X Maria Giertych.

W kolejnym wpisie córka Romana Giertych zwróciła się bezpośrednio do Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 15.03
Sprawa spoofingu trwa już ponad dwa lata, Polska Policja chyba czas oczekiwać rezultatów śledztwa. To dzisiejsze nagranie z połączenia do mnie, numer zakryty, bo to prywatny telefon jednego z członków obecnego rządu - napisała w mediach społecznościowych załączając film z nagranym połączeniem, które odebrała.

Jednak możliwość emisji nagrania - ze względu na jego drastyczność - zostało zablokowane przez platformę X.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Romana Giertych: nasze dzieci płacą ogromną cenę

Głos w sprawie zabrał także Roman Giertych.

Nasze dzieci płacą ogromną cenę za naszą pracę. Nagranie jest tak drastyczne, że X zablokował jego emisję. Ten telefon, z którego dzwoniono, był użyty przez przestępców również dwa lata temu i także jest związany ze sprawą śledztwa dot. Funduszu Sprawiedliwości - napisał w mediach społecznościowych Roman Giertych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Córka Romana Giertycha otrzymała telefon z groźbami śmierci

Przypomnijmy, że Maria Giertych również w 2022 r. padła ofiarą spoofingu. Otrzymała wówczas telefon z groźbami śmierci, jeśli "powiedzą jeszcze choćby słowo o Pegasusie". Numer telefonu podszywał się pod kancelarię mecenasa Jacka Duboisa, prywatnie przyjaciela Romana Giertycha.

Wtedy dzwoniąca osoba także miała komputerowo zmieniony głos i mówił, że "tym razem dawkę trucizny dobiorą prawidłowo".

Mało tego doszło również do sytuacji, w której rozsyłano wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych, a odbiorcom wyświetlał się numer Marii Giertych.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić