Dramat na drodze. Nastoletni bracia walczą o życie

2

Na drodze krajowej numer 11 w wielkopolskich Piaskach doszło do makabrycznego wypadku. Dwóch braci w wieku 17 i 14 lat walczą o życie.

Dramat na drodze. Nastoletni bracia walczą o życie
Zdjęcie z wypadku (KPP Kępno)

Wczoraj, 23.02 na drodze krajowej numer 11 w Wielkopolsce doszło do potwornego wypadku. Zdarzenie miało miejsce około godziny 19. Dwóch nastoletnich braci zderzyło się z busem marki Iveco. Jechali na motorowerze. Za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec gm. Byczyna w woj. opolskim.

Wiadomo, że bracia odnieśli bardzo ciężkie obrażenia. Zostali przetransportowani przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu.

17-letni pacjent trafił na oddział chirurgii dziecięcej; doznał wielonarządowego urazu a jego stan zdrowia jest dość ciężki - powiedział rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret.

Tyle szczęścia w nieszczęściu nie miał jego młodszy brat, który walczy o życie a jego stan jest bardzo ciężki.

Chłopiec przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej- powiedział rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński

Na razie nie wiadomo, kto spowodował wypadek i jak dokładnie do niego doszło. Wstępne ustalenia policji pozwalają stwierdzić, że chłopcy jechali w kierunku Kępna. Kierowca busa z kolei chciał skręcić na parking.

Najprawdopodobniej możliwe, że wymusił pierwszeństwo(kierowca busa- red.) - powiedział rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

Czynności wyjaśniające ten tragiczny wypadek są prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Kępnie.

Zobacz także: Katastrofa helikoptera pod Pszczyną. Policjanci o tragicznym wypadku
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić