Martwe owce i jagnięta. Koszmar zwierząt pod Krzeszowicami

145

Funkcjonariusze policji znaleźli 24 martwe owce i kilkadziesiąt skrajnie zagłodzonych w miejscowości Sanka koło Krzeszowic w Małopolsce. Sprawcy już usłyszeli zarzuty.

Martwe owce i jagnięta. Koszmar zwierząt pod Krzeszowicami
Owce, zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Zhang Litao)

W gospodarstwie niedaleko Krzeszowic doszło do kłótni. Kobieta dzierżawiąca część gospodarstwa zadzwoniła na policję tuż po tym, jak mężczyzna oskarżył ją o kradzież części zwierząt.

Na miejscu jednak co innego zwróciło uwagę policjantów.

Dach budynku gospodarczego przeciekał a podłoże było podmokłe. Na terenie posesji policjanci znaleźli truchła kilkunastu owiec i jagniąt - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Mundurowi nie zwlekali i wezwali odpowiednie służby- Krakowskie Towarzystwo Opieki na Zwierzętami i pracowników miejscowego urzędu gminy i rzecz jasna, weterynarza.

Lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzęta nie mają bieżącej wody i pożywienia a także, że są trzymane w nieocieplonym pomieszczeniu.

Niedługo później, po całej procedurze kontrolnej, policjanci zatrzymali 82-letniego mężczyznę, który był właścicielem gospodarstwa oraz 58-letnią kobietę, dzierżawiącą od niego część gospodarstwa.

Postawiono im zarzuty znęcania się nad zwierzętami i uśmiercenia 24 owiec. Grozi im do 3 lat więzienia.

Zobacz także: "Najsmutniejszy pies w Polsce" podbił serca internautów. Wciąż czeka na dom
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić