Dramat na przejściu. Kierowca stracił "prawko" [WIDEO]

14

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych w Bielsku Podlaskim. Jeden z kierowców potrącił 16-letnią dziewczynę. Sprawą zainteresowała się policja. Wiadomo już, co postanowiono.

Dramat na przejściu. Kierowca stracił "prawko" [WIDEO]
16-latka potrącona na przejściu dla pieszych (Policja)

Kierowcy w momencie zbliżania się do przejścia dla pieszych powinni zachowywać szczególną ostrożność. Piesi oczywiście mają swoje przywileje, ale też nie powinni lekkomyślnie wchodzić na ulice. To może bowiem doprowadzić do groźnego zdarzenia.

Tym razem w odpowiedni sposób nie zachował się jeden z kierowców. Doprowadził on do niebezpiecznego incydentu na jednym z przejść dla pieszych w Bielsku Podlaskim.

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło wczoraj (14 lutego - dop. red.) rano na Białowieskiej w Bielsku Podlaskim. Na przejściu dla pieszych została potrącona 16-latka. Nastolatka trafiła do szpitala, a kierowca dacii, który potrącił dziewczynę, stracił prawo jazdy. Bielscy policjanci teraz ustalają zakres odpowiedzialności kierowcy - przekazano w komunikacie policyjnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszła wprost pod tramwaj. Policja ostrzega

Policjanci apelują o ostrożność

Następnie policjanci z Bielska Podlaskiego zauważyli, że "piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu".

Bielscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Mundurowi przypominają, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o odblaskach, które poprawiają widoczność, a w konsekwencji i bezpieczeństwo na drodze - podsumowano.
Zobacz także: Potrącenie nastolatki w Bielsku Podlaskim
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić