Dramatyczne sceny na Dolnym Śląsku. 31-latek postrzelił policjanta

34

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w czwartek na terenie powiatu ząbkowickiego (Dolny Śląsk). Podczas interwencji postrzelony został policjant. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dramatyczne sceny na Dolnym Śląsku. 31-latek postrzelił policjanta
31-latek postrzelił policjanta (dolnoslaska.policja.gov.pl)

W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który włamał się do jednego z mieszkań na terenie powiatu ząbkowickiego. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, że włamywacz jest pobudzony i zachowuje się w sposób irracjonalny. W związku z tym natychmiast przystąpili do działania.

Mundurowi musieli działać szybko i skutecznie by zneutralizować zagrożenie. Gdy weszli do korytarza prowadzącego wprost do lokalu, 31-latek wyciągnął pistolet i postrzelił policjanta w głowę. Mężczyzna ten został niezwłocznie obezwładniony i zatrzymany. Chwilę później zabezpieczono też pistolet pneumatyczny, którego użył podczas czynnej napaści na funkcjonariusza - czytamy na stronie internetowej dolnoslaska.policja.gov.pl.

Policjant aktualnie przebywa w szpitalu. Jego życiu i zdrowiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast obrażenia są powierzchowne.

31-latek stanie przed sądem

Policyjne działania potwierdziły, że ten mężczyzna prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ustalono ponadto, że wcześniej był karany za inne przestępstwa.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem - podkreślają mundurowi.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić