Pierwszy raz w historii. Czarny dzień dla Facebooka

522

Facebook istnieje już od 18 lat, jednak Mark Zuckerberg nie jest w nastroju do świętowania. Powód? Po raz pierwszy w historii portalu społecznościowego odnotowano spadek liczby użytkowników. Chodzi o osoby, które aktywnie z niego korzystały.

Pierwszy raz w historii. Czarny dzień dla Facebooka
Mark Zuckerberg ma powód do niepokoju (Getty Images, Tom Williams)

Spadek liczby aktywnych użytkowników Facebooka nie pozostaje bez wpływu na notowania giełdowe. Jak podaje portal BBC, wartość akcji Meta Platforms, czyli właściciela portalu społecznościowego, zmalała aż o 24 procent.

Facebook. Mark Zuckerberg niepokoi się spadkiem liczby użytkowników

Według ustaleń Daily Mail spadek wartości akcji Meta Platforms był największym od 2012 roku, czyli debiutu na giełdzie. W konsekwencji całkowita wartość korporacji zmalała o 200 miliardów, czyli więcej niż greckiej gospodarki.

Zobacz także: Zobacz też: Papież rozmawiał z Zuckerbergiem o pomocy biednym

Jak podkreślił Mark Zuckerberg, spadek przychodów Facebooka ma związek z najmłodszym pokoleniem użytkowników internetu. Przedstawiciele pokolenia Z chętniej korzystają z YouTube'a oraz TikToka, co odbija się niekorzystnie na zyskach pozostałych portali społecznościowych.

Nie tylko Facebook boryka się z utratą aktywnych użytkowników. Analogiczne problemy mają m.in. Twitter, Snapchat oraz Pintrest, co również znalazło odbicie w wartości ich akcji giełdowych.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić