o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Dramatyczny apel do Franciszka. "Ludzie nadal będą masakrowani"

12
Podziel się

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozmawiał w poniedziałek z papieżem Franciszkiem. Zaapelował m.in. o nałożenie sankcji na Izrael. Wszystko po to, by powstrzymać "masakrę" Palestyńczyków.

Dramatyczny apel do Franciszka. "Ludzie nadal będą masakrowani"
Apel do papieża Franciszka. Chodzi o Palestyńczyków (PAP)
bEDSsYAB

Od 10 maja w konflikcie Izrael-Palestyna zginęło już ponad 200 osób. Coraz więcej osób zabiera głos w tej sprawie. W poniedziałek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan skontaktował się nawet z papieżem Franciszkiem.

Jeżeli społeczność międzynarodowa nie ukarze sankcjami Izraela, który popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości, to Palestyńczycy będą nadal masakrowani - powiedział Erdogan papieżowi podczas rozmowy telefonicznej.
bEDSsYAD

Prezydent Turcji uważa, że papież mógłby wpłynąć na chrześcijan i społeczeństwo międzynarodowe. Franciszek jeszcze tego samego dnia opublikował wpis w swoich mediach społecznościowych.

Módlmy się nieustannie, aby Izraelczycy i Palestyńczycy znaleźli drogę dialogu i przebaczenia. Módlmy się za ofiary, zwłaszcza za dzieci; módlmy się o pokój - napisał na Twitterze.

Papież grzmi, że śmierć niewinnych ludzi w wyniku przemocy jest "straszna i niedopuszczalna". Dodatkowo ostrzega przed powiększeniem się konfliktu, co z kolei prowadziłoby do "spirali śmierci i zniszczenia".

bEDSsYAJ

Turcja pod ścianą

Poniedziałkowe ataki Izraela były najcięższymi jak do tej pory. Zniszczono 15 km używanych do celów militarnych tuneli oraz domy dziewięciu przywódców Hamasu.

Czy jednak prezydentowi Turcji chodzi tylko o śmierć cywili? Prorządowa turecka gazeta Yeni Safa podała, że kraj zamierza podpisać umowę z Hamasem na prawo do eksploatacji gazu u wybrzeży Strefy. Ataki Izraela mogą zatem utrudnić ten proces.

bEDSsYAK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSsYBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Pomyśl
4 miesiące temu
Panie Franciszek, a prośby do szefa u góry??? Do tego, o ironio, Wszech-mocnego??? I to z dwóch stron konfliktu. Oni do Allaha??? Zmówiono przez 70 lat tryliardy modlitw o spokój i pokój w tej o ironio Ziemi Świętej. I co ??? I nic. Jak krew się tam lała od 70-ciu lat tak leje się z małymi przerwami - do tej pory.
poszukiwacz
4 miesiące temu
Kto w końcu zaczął ten konflikt? Czy to Izrael wystrzelił rakiety w kierunku Palestyńczyków, czy Oni w kierunku Izraela? To Izrael ma się nie bronić i pozwalać ostrzeliwać swoje terytorium? Gdyby np. Ruscy zaczęli wysyłać rakiety w kierunku Polski, to winni bylibyśmy my i ONZ nałożyłby sankcje na Polskę? O co wam ludzie chodzi? Nienawidzicie żydów i Izraela, bo Jezusa ukrzyżowali? Jest jakiś naród, który szanujecie?
jedyny ratune...
4 miesiące temu
Natychmiastowa likwidacja konkordatu!
bEDSsYBf
ttrrr
4 miesiące temu
Na zdjęciu fałszywy prorok?
Łukasz Kielce
4 miesiące temu
Temat tabu wszyscy się boją
1234
4 miesiące temu
Zaczyna się upadek religii fałszywej....
Dorcia
4 miesiące temu
No właśnie jeżeli jest sprawiedliwość to Żydów potraktować tak jak Rosjan. Na co czeka Unia i Ameryka. Przecież to tacy świeci ludzie, a podczas Świąt Kościelnych tratują się jak bydło. U nas tyle ludzi idzie na Boże Ciało i jest normalnie
Radio Maryja
4 miesiące temu
Nowy Ład papieża Franciszka: "Rezygnujemy z Konkordatu z Polską" te słowa wstrząsnęły abp Markiem Jędraszewskim tak mocno że potknął się o własny pastorał.
nori
4 miesiące temu
Pan Franciszek założy tunikę bojową , taką nad kolana , coby nie przeszkadzała w cwale i wyruszy do Gazy pokój czynić .
Duch
4 miesiące temu
Nie wolno nic robić żydom. Od razu będzie to antyseminiz. Taaa 🥴
Dziadek
4 miesiące temu
Watykan nałoży sankcje na Izrael. Starsi bracia i siostry w wierze nie będą mogli spożywać 2w1 i to by było na tyle. A pan recepta niech milczy bo za to co zrobili w Smyrnie nigdy nie odpowiedzieli i do dzisiaj negują to ludobójstwo. Ale Polacy kochają Turków. To odwieczny przyjaciel Polski . Tak samo jak i Greków, Węgrów, Serbów, Chorwatów, Bułgarów, Rumunów i Ukraińców oraz oczywiście Rosji od ktorej dostawali regularne omłoty co bardzo martwiło Zachód
666
4 miesiące temu
święty człowiek ten papież, a jaki sprytny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić