Druzgocące sceny w ośrodku dla młodzieży. Wszystko zostało nagrane

25

Do sieci trafiło drastyczne nagranie z Niechanowa (woj. wielkopolskie) pod Gnieznem. W ośrodku wychowania i szkolenia młodzieży zarejestrowano wideo, na którym doszło do pobicia jednego z podopiecznych.

Druzgocące sceny w ośrodku dla młodzieży. Wszystko zostało nagrane
Zdarzenie zostało nagrane (YouTube)

Sytuacja z Niechanowa pod Gnieznem wywołała ogromne emocje. W tamtejszym ośrodku wychowania i szkolenia młodzieży nagrano bardzo brutalne sceny. Podopieczni pokłócili się między sobą i grupa postanowiła wymierzyć sprawiedliwość jednemu z nich. Incydentowi przyglądał się świadek, który nagrał wideo. Materiał trafił do sieci.

Wideo z ośrodka to materiał dla widzów o mocnych nerwach. Jeden z podopiecznych ośrodka dla trudnej młodzieży zaatakował swojego kolegę. Na trwającym ponad 5 minut filmiku nastolatek wyładowuje się na swojej ofierze. Chłopak zadawał ciosy pięścią w brzuch, bił drugiego nastolatka po twarzy i obrzucał wyzwiskami. Co gorsza, świadkowie zdarzenia reagowali, podjudzając oprawcę. Chcieli, aby uderzał jeszcze mocniej.

Zaatakowany nastolatek do pewnego momentu nie reagował do uderzenia. Opublikowane w sieci nagranie kończy się, gdy rozpoczyna się otwarta bójka pomiędzy chłopcami. Nie wiadomo jednak, jaki był jej finał.

Ofiara miała dość agresywnego zachowania innych podopiecznych. Niestety nikt z wychowawców nie zareagował na awanturę w pokojach. Sytuacja może dziwić, gdyż oprawca wraz z dopingującymi byli bardzo głośno. Nie wiadomo, czy wychowawcy ignorowali sygnały, czy po prostu nie było ich w pobliżu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Ośrodek z Niechanowa jest owiany złą sławą. Zrobiło się o nim głośno po próbie gwałtu na 13-latku, później media pisały o dziewczynie, która trafiła do szpitala po zażyciu w ośrodku środków odurzających.

W sprawie ośrodka głos zabrała Paulina Henning-Kloska. Posłanka stwierdziła, że nieprawidłowości są bagatelizowane przez personel.

Do mojego biura wpłynęły prośby o interwencję, a także informacje wskazujące na błędy i nieprawidłowości w zarządzaniu placówką. W placówce od jakiegoś problemu nabrzmiewają problemy opiekuńczo-wychowawcze, które zdaniem byłych i obecnych pracowników placówki nie są rozwiązywane, lecz bagatelizowane - alarmuje posłanka.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić