Dryfowały w morzu, zauważyli je Ukraińcy

Ukraińscy żołnierze uratowali trójkę małych szopów, które zostały zaniesione na Morze Czarne falą z wodą z Kachowskiego zbiornika wodnego po wysadzeniu zapory przez Rosjan. Zwierzęta coraz częściej stają się ofiarą bestialskiego aktu terrorystycznego Rosjan.

Dryfowały w morzu, zauważyli je Ukraińcy
Ukraińscy żołnierze uratowali szopy (Facebook)

Na szczęście dla tych szczeniąt, wszystko skończyło się dobrze. Dryfujące w morzu szopy zauważyli ukraińscy wojskowi. Wyciągnęli je do swojej łodzi i przewieźli do bezpiecznych rejonów obwodu chersońskiego.

Żołnierze uratowali szopy

Tam postanowili zgłosić się do zoo w Odessie - najbliższego dużego ogrodu zoologicznego.

Jego pracownicy szybko zareagowali i sami pojechali po odbiór szopów. 13 czerwca zwierzęta były już bezpieczne, w Odessie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie zaatakowani na Morzu Czarnym. Nagranie to dowód
Są goście z regionu Chersonia. Wyjechaliśmy poza miasto, zabraliśmy od naszych żołnierzy małe zwierzęta przypominające szopy, które zabrali z pływających wysp na morzu - pisze odeskie zoo na Facebooku.

Kolejne ofiary wysadzenia tamy

Pracownicy zoo twierdzą, że wojskowi uratowali życie zwierząt. Szczenięta mogły dryfować po wodzie nawet przez kilka dni, a w okolicy nie było żadnego śladu ich rodziców. Najprawdopodobniej stali się kolejnymi ofiarami bestialskiego ataku Rosjan.

Przyrodnicy alarmują, że w obwodzie chersońskim ginie coraz więcej zwierząt przez wysadzenie zapory Kachowskiej Elektrowni Jądrowej. W regionie działają grupy ratownicze, które wyciągają m.in. bezpańskie psy i koty.

Ekobójstwo w Ukrainie

Obserwatorzy na Ukrainie i poza jej granicami podkreślają, że katastrofa może spowodować zniszczenie siedlisk wielu gatunków zwierząt.

W okupowanej Nowej Kachowce pod wodą znalazł się miejscowy ogród zoologiczny. W Odessie morze wyrzuca ciała kolejnych zwierząt z obwodu chersońskiego.

W nocy z poniedziałku na wtorek rosyjskie wojska wysadziły w powietrze zaporę na Dnieprze w okupowanej Nowej Kachowce na południu Ukrainy.

Zniszczenie obiektu spowodowało tak znaczące uszkodzenia całej hydroelektrowni, że - według strony ukraińskiej - nie nadaje się już do odbudowy.

Miasta pod wodą

Zapora tworzyła dotychczas Zbiornik Kachowski na Dnieprze, rozciągający się na długość około 240 km.

Pod wodą znalazł się Chersoń i małe miejscowości na prawym brzegu Dniepru, a także miasta w okupowanej przez Rosję wschodniej części Chersońszczyzny, m.in. Nowa Kachowka i Oleszki.

Według szacunków Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), ewakuowano ponad 1,3 tys. osób z zachodniego brzegu Dniepru. Podtopionych jest tam 13 miejscowości i niemal 300 domów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić