Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Dymisja Maksymowicza! "Ojczyzna jest w potrzebie"

5
Podziel się:

Wiceminister edukacji i nauki podjął decyzję o odejściu ze stanowiska. Ogłosił to w czwartek 5 listopada. Wojciech Maksymowicz przyznał, że zrobił to z powodu epidemii koronawirusa. Zapowiedział, czym zamierza się teraz zająć.

Dymisja Maksymowicza! "Ojczyzna jest w potrzebie"
Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji (PAP, PAP, Piotr Nowak)

Wojciech Maksymowicz ogłosił decyzję o dymisji w trakcie konferencji prasowej w Sejmie. Wiceminister edukacji i nauki poinformował dziennikarzy, że zdecydował się na taki krok z powodu sytuacji pandemicznej w Polsce.

Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. Co będzie robić?

Polityk Porozumienia zapowiedział, że zamierza wrócić do zawodu lekarza. Wyraził opinię, że obecnie właśnie pracownicy służb medycznych są najbardziej potrzebni w kraju.

Widząc sytuację pandemiczną w Polsce postanowiłem wrócić do swoich pacjentów, którzy obecnie potrzebują mnie bardziej niż kiedykolwiek – powiedział Wojciech Maksymowicz.
Zobacz także: Zobacz też: Marsz Niepodległości mimo pandemii? Witold Tumanowicz o "spontanicznym spacerze"

Maksymowicz poinformował, że będzie pracował w klinice Budzik. Polityk zajmie się również operowaniem pacjentów z nowotworami mózgu oraz opieką lekarską nad pacjentami chorymi na COVID-19.

Ojczyzna jest w potrzebie. Najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek. Dlatego też wracam do operowania chorych z nowotworami mózgu, zajmę się pracą w klinice Budzik, a także opieką lekarską na oddziale dla chorych na COVID-19 – wyjaśnił Wojciech Maksymowicz.

Wiceminister edukacji i nauki zaapelował do swoich kolegów i koleżanek po fachu, którzy zrezygnowali z wykonywania zawodu. Wyraził nadzieję, że w obliczu sytuacji panującej w kraju wrócą oni do pracy w polskiej służbie zdrowia.

Wojciech Maksymowicz nie jest jedynym politykiem, który w ostatnim czasie zdecydował się na dymisję. Tego samego dnia woje odejście ogłosiła Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
????
2 lata temu
Co statek tonie panie wiceministrem?
Ehhh
2 lata temu
Szumowski tez tak gadał. Czy podjął w końcu tą pracę?
Solejuk
2 lata temu
Bubuhahaha ha ha ha
Local hero
2 lata temu
Ha ha ha chłopie ty już nie potrafisz pracować, umiesz jedynie kraść a ojczyznę sprzedałeś już dawno temu.
aaa
2 lata temu
Ladna postawa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić