Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w służbie zdrowia! Ważna zapowiedź Adama Niedzielskiego

13

Koronawirus wciąż w natarciu. Z dnia na dzień gwałtownie wzrasta liczba osób zakażonych w naszym kraju. W związku z tym polski rząd podejmuje kroki, które mają pomóc w zwalczaniu zarazy z Chin. Jaki jest najnowszy plan?

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w służbie zdrowia! Ważna zapowiedź Adama Niedzielskiego
Adam Niedzielski zapowiada zmiany w służbie zdrowia (Getty Images)

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski gościł w Programie 3 Polskiego Radia. W "Trójce" mówił między innymi o tym, że Polska obecnie przygotowuje się na czarne scenariusze.

Chcemy przygotować szpitale tymczasowe w każdym województwie. Jeśli chodzi o Warszawę, to myślimy o dwóch lokalizacjach - informował.

Ponadto przekazał, że w Polsce ma dojść do zwiększenia liczby łóżek dla zakażonych. Z drugiej strony uspokoił też, że na razie ich nie brakuje.

Podjęliśmy jednak działania, żeby jeszcze zwiększyć dostępność tych łóżek. Będziemy w związku z tym przekształcali wybrane szpitale powiatowe w szpitale tylko covidowe - zdradził Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Nowe rozwiązania

Minister zdrowia mówił w "Trójce" także o tym, że "NFZ wspólnie z wojewodami przez cały weekend pracowali nad tym, aby stworzyć listę szpitali powiatowych, które będą przekształcone w szpitale covidowe".

Kolejnym naszym zadaniem będzie włączenie prywatnej służby zdrowia do walki z koronawirusem - zaznaczył Adam Niedzielski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić