Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Krzysztof Bosak komentuje wyrok TK. Anestezjolog mu odpowiada

47

Krzysztof Bosak pod ostrzałem anestezjologów. Prof. Radosław Owczuk, Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, odniósł się do słów polityka w sprawie aborcji.

Krzysztof Bosak komentuje wyrok TK. Anestezjolog mu odpowiada
Krzysztof Bosak wypowiedział się na temat aborcji. Lekarze oburzeni (Getty Images)

Krzysztof Bosak o aborcji i wyroku TK

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji i były kandydat na Prezydenta RP skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział:

Są dzieci niezdolne do życia i takie dzieci - zgodnie z Kartą Praw Pacjenta - mają prawo do godnej śmierci. To prawo do śmierci bez bólu i śmierci w obecności bliskich, gdzie uszanowana jest godność człowieka - powiedział Bosak po ogłoszeniu wyroku TK.

Słowa Krzysztofa Bosaka wywołały burzę

Wypowiedź Krzysztofa Bosaka skomentował prof. dr hab. med. Radosław Owczuk, Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Jak napisał, z oburzeniem zapoznał się z treścią wywiadu, jakiego udzielił polityk.

Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii: "Naszą rolą jest walka ze śmiercią, a nie jej zapewnianie"

Za niedopuszczalne uważam budowanie skojarzeń, wiążących lekarzy zajmujących się anestezjologią i intensywną terapią dziecięcą z zapewnianiem bezbolesnej śmierci – podkreślił prof. Radosław Owczuk w swoim oświadczeniu, które opublikował na Facebooku.

Jak dodał Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, anestezjolodzy skupiają się na ratowaniu życia najciężej chorych pacjentów i zapewnianiu im opieki okołooperacyjnej. Wspólnie z pielęgniarkami i innymi specjalistami na oddziałach intensywnej terapii robią wszystko, by ratować ludzkie życie. Niestety, czasem zdarza się, że bitwę przegrają.

Odnosząc się do słów Krzysztofa Bosaka, anestezjolog odpowiedział stanowczo:

Główną rolą naszej specjalności jest walka ze śmiercią, a nie jej zapewnianie – kończy stanowczo prof. Radosław Owczuk.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić