o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Krzysztof Bosak komentuje wyrok TK. Anestezjolog mu odpowiada

30
Podziel się

Krzysztof Bosak pod ostrzałem anestezjologów. Prof. Radosław Owczuk, Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, odniósł się do słów polityka w sprawie aborcji.

Krzysztof Bosak komentuje wyrok TK. Anestezjolog mu odpowiada
Krzysztof Bosak wypowiedział się na temat aborcji. Lekarze oburzeni (Getty Images)
bDnLGkzp

Krzysztof Bosak o aborcji i wyroku TK

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji i były kandydat na Prezydenta RP skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział:

Są dzieci niezdolne do życia i takie dzieci - zgodnie z Kartą Praw Pacjenta - mają prawo do godnej śmierci. To prawo do śmierci bez bólu i śmierci w obecności bliskich, gdzie uszanowana jest godność człowieka - powiedział Bosak po ogłoszeniu wyroku TK.
bDnLGkzr

Słowa Krzysztofa Bosaka wywołały burzę

Wypowiedź Krzysztofa Bosaka skomentował prof. dr hab. med. Radosław Owczuk, Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Jak napisał, z oburzeniem zapoznał się z treścią wywiadu, jakiego udzielił polityk.

Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii: "Naszą rolą jest walka ze śmiercią, a nie jej zapewnianie"

Za niedopuszczalne uważam budowanie skojarzeń, wiążących lekarzy zajmujących się anestezjologią i intensywną terapią dziecięcą z zapewnianiem bezbolesnej śmierci – podkreślił prof. Radosław Owczuk w swoim oświadczeniu, które opublikował na Facebooku.
bDnLGkzx

Jak dodał Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, anestezjolodzy skupiają się na ratowaniu życia najciężej chorych pacjentów i zapewnianiu im opieki okołooperacyjnej. Wspólnie z pielęgniarkami i innymi specjalistami na oddziałach intensywnej terapii robią wszystko, by ratować ludzkie życie. Niestety, czasem zdarza się, że bitwę przegrają.

Odnosząc się do słów Krzysztofa Bosaka, anestezjolog odpowiedział stanowczo:

Główną rolą naszej specjalności jest walka ze śmiercią, a nie jej zapewnianie – kończy stanowczo prof. Radosław Owczuk.
bDnLGkzS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
V****
miesiąc temu
Oj Bosak Bosak, zajmij sie czyms wazniejszym.
blum
miesiąc temu
oby jako młody żonkoś nie musiał Pan się o tym przekonać ,albo może tak ,to wtedy dowiedział by się Pan ,jak bardzo boli ból i cierpienie dziecka
AAAAAAAA
miesiąc temu
I kto na to głosował. Ludzie kiedy wy w końcu zmądrzejecie.
bDnLGkzT
ehhh
miesiąc temu
Bosak ja ja oddałem na Ciebie głos. Drugi raz tego błędu nie popełnię. Miało być wolnosciowe podejście, a tu jeszcze troche i bedziesz gadał jak Kaczor. Szkoda... Konfederacja strzeliła sobie w stopę.
Damian
miesiąc temu
Dlaczego on zakłada, że Matka będzie kochać to co rośnie i nie będzie człowiekiem?
Najnowsze komentarze (30)
Tomas
miesiąc temu
Anestezjolodzy (i wszyscy lekarze) walczą ze śmiercią. Czasem jednak mimo wysiłków lekarzy nie można zapobiec śmierci i wtedy należy zrobić to co powiedział Bosak (zapewnić prawo do godnej śmierci). Ten profesor medycyny ma braki w umiejętności logicznego myślenia, albo celowo ze złej woli opacznie interpretuje słowa Bosaka.
Swoja
miesiąc temu
No to walczcie i wytłumaczcie tym szalonym macicom że uratujecie ich dzieci.
Marian N.
miesiąc temu
I znowu zagłosowałem za częścią programu. Głosowałem na program gospodarczy, a okazało się, że najważniejsze jest chronić kościół jako hierarchię, bo prawdziwy kościół to Bóg i ludzie w niego wierzący. Szkoda, że zaślepienie nie pozwala dostrzeć Panu Bosakowi kogo broni i stara się chronić. Bardzo często są to LUDZIE nie mający wiary w Boga - myślę, że dotyczy to większości hierarchów w osobach biskupów, arcybiskupów i kardynałów, a nierzadko również proboszczów i innych. Pamiętajmy, że ryba psuje się od głowy i kościół w osobach hierarchów jest genaralnie przeżarty zgnilizną moralną i nie tylko. Szkoda, ale uważam, ze tak jest. Tego chce Pan bronić Panie Krzysztofie? Trudno, ale beze mnie i bez wielu osób, które zaufały Panu, a raczej dały się uwieść manipulacjom stawiającym na gospodarkę. Okazuje się, że posłuszeństwo hierarchom, a nie Bogu, jest Pana prawdziwym celem. Podejrzewam, że wstąpił Pan do PIS i wstydzę się mojego głosu na Pana. Bez poważania, Marian N.
2stan13
miesiąc temu
Bosak na łódkę, tam twoje miejsce!
MMM
miesiąc temu
Chłopie wychowaj dziecko, które jest w drodze. zobaczysz ile to wysilku i pieniedzy na to idzie. I pomnóż razy 100, każdy stres, każdą łzę, kazdą noc nieprzespaną, każdą złotówkę na leczenie jeśli jest chore
Edyta
miesiąc temu
Jak poczytać życiorys Bosaka, to nie skończył żadnych studiów, a zaczynał parę, pracy też nie zna tylko gadanina w młodzieżówkach i partii, że też taki się smyka po życiu i żyje sobie nawet fajnie. Jednak bez pracy są kołacze
zard
miesiąc temu
Jaki to polityk??? Po prostu niebieski ptak, który nie garnął się ani do nauki, ani do pracy! Znalazł sobie sposób na lekki chlebek poprzez mielenie jęzorem! Po cholerę w ogóle o nim wspominacie?!
marek
miesiąc temu
patrząc na tego niby mężczyznę to zbiera mi się na żałość.
bDnLGkzL
niekumam
miesiąc temu
Wszyscy się pienią ale analizując dogłębnie wypowiedź Bosaka, ja dalej nie rozumiem czy on jest za wyrokiem TK czy przeciw? A głupi nie jestem.
Kolo
miesiąc temu
Wstyd głosować na FASZYSTĘ. Zwłaszcza w Polsce. Zwłaszcza dla kogoś kto jest wierzący.
***
miesiąc temu
Wyczyścili moje stwierdzenie, że pan Bosak nic o życiu nie wie
CSS
miesiąc temu
Bo to nie tak jak myślisz tylko tak jak to jest zorganizowane... huraa znowu będzie można spróbować wyczyścić temat
Kasob
miesiąc temu
Przytulał się do antyszczepionkowców. Przytulał się do fundamentalistów. Do kogo teraz? Chyba deash mu zostało
Ciekawy
miesiąc temu
Panie Profesorze Mam pytanie... Czy aborcja nie jest zapewnieniem śmierci... ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić