aktualizacja 

Dyrektor szkoły wydał fortunę uczniów. Właśnie usłyszał wyrok

56

Były dyrektor liceum w Busku-Zdroju usłyszał wyrok, po tym, jak przywłaszczył sobie pół miliona złotych ze zbiórek uczniowskich. Pieniądze uczniów wydał na zakłady bukmacherskie. Mężczyzna przyznał, że jest uzależniony od hazardu. Tomasz G. został skazany na dwa lata i 10 miesięcy więzienia.

Dyrektor szkoły wydał fortunę uczniów. Właśnie usłyszał wyrok
Były dyrektor I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju Tomasz G. (lo1busko.edupage.org)

Były dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju Tomasz G. został zatrzymany w 2022 roku. W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna, przywłaszczył pieniądze wpłacone na planowane wycieczki szkolne i stanowiące środki tzw. rady rodziców. Chodziło kwotę ponad 500 tys. zł.

Były dyrektor liceum trafił na trzy miesiące do aresztu. W trakcie procesu Tomasz G. przyznał, że był uzależniony od hazardu, a pieniądze uczniów wydał na zakłady bukmacherskie.

W minioną środę przed Sądem Okręgowym w Kielcach zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie. - Oskarżony przyznał się, że przywłaszczył pieniądze i wykorzystał je na własne potrzeby. Związane to było z uzależnieniem od hazardu - powiedziała sędzia Bożena Gawrońska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Na korzyść oskarżonego sąd uwzględnił to, że mężczyzna zgłosił się na policję i nie utrudniał postępowania karnego oraz przyznał się do winy. Sędzia Gawrońska wskazała też, że były dyrektor liceum "wyraził skruchę i rozpoczął niewielką spłatę zadłużenia na rzecz oskarżonych".

Tomaszowi G. groziło do 20 lat więzienia. Sędzia podkreśliła, że wyrok nie jest surowy, aby "dać oskarżonemu możliwość spłaty i kontynuowania naprawienia szkody wobec pokrzywdzonych".

Były dyrektor szkoły został skazany na dwa lata i 10 miesięcy więzienia.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić