aktualizacja 

Działacze PiS uroczyście otworzyli przedszkole. Jest jeden problem

452

W Tąpkowicach (woj. śląskie) odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola, w którym udział wziął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz posłanka PiS Barbara Dziuk. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przedszkole funkcjonuje już od ponad pół roku.

Działacze PiS uroczyście otworzyli przedszkole. Jest jeden problem
Uroczyste otwarcie otwartego przedszkola. (YouTube, TARNOGORSKI)

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odwiedził Krupski Młyn, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Pyrzowice i na koniec Tąpkowice. W tej ostatniej z tych miejscowości odbyła się dość nietypowa uroczystość. Otwarto bowiem przedszkole, które... od ponad pół roku jest otwarte.

Uroczyste otwarcie

Specjalnie na tę okazję przygotowano wstęgę, którą później przecięto jako symbol otwarcia nowej placówki. Na uroczystości pojawiło się kilka osób. Oprócz wspomnianego wojewody był to także wójt gminy Ożarowice Grzegorz Czapla, starosta tarnogórski Krystyna Kosmala i posłanka PiS Barbara Dziuk.

Przedszkole funkcjonuje już od 1 marca 2022 roku. Pojawiły się głosy, że zdecydowano się na to otwarcie ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne. Wójt gminy wyjaśnił jednak, że są inne powody.

Nie było możliwości uroczystego otwarcia, bo covid, wojna – wyjaśnia Grzegorz Czapla, wójt gminy Ożarowice.

Jak przekazuje portal gwarek.com, przedszkole miało zostać otwarte blisko rok temu, 1 września 2021 r. W budynku, oprócz przedszkola, mieści się także żłobek. To opóźnienia w wykończeniu żłobka doprowadziły do późniejszego otwarcia całej placówki.

O posłance Barbarze Dziuk niedawno zrobiło się głośno w całej Polsce. 30 lipca ktoś uszkodził szybę w oknie jej biura poselskiego, które znajduje się w Tarnowskich Górach (woj. śląskie). Nieznani sprawcy rzucili czymś ciężkim, co spowodowało pęknięcie największej szyby. Straty szacowane są na 5 tys. zł.

Chuligański wybryk!? Czy realizacja programu totalnej opozycji? - pytała posłanka PiS na Facebooku
Zobacz także: Działacze PiS przecięli wstęgę i otworzyli otwarte od prawie pół roku przedszkole
Zobacz także: Hit wakacji 2022. "Gdzie się nie odwrócę, słyszę Polaków"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić