Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Działacze PiS uroczyście otworzyli przedszkole. Jest jeden problem

347
Podziel się:

W Tąpkowicach (woj. śląskie) odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola, w którym udział wziął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz posłanka PiS Barbara Dziuk. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przedszkole funkcjonuje już od ponad pół roku.

Działacze PiS uroczyście otworzyli przedszkole. Jest jeden problem
Uroczyste otwarcie otwartego przedszkola. (YouTube, TARNOGORSKI)

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odwiedził Krupski Młyn, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Pyrzowice i na koniec Tąpkowice. W tej ostatniej z tych miejscowości odbyła się dość nietypowa uroczystość. Otwarto bowiem przedszkole, które... od ponad pół roku jest otwarte.

Uroczyste otwarcie

Specjalnie na tę okazję przygotowano wstęgę, którą później przecięto jako symbol otwarcia nowej placówki. Na uroczystości pojawiło się kilka osób. Oprócz wspomnianego wojewody był to także wójt gminy Ożarowice Grzegorz Czapla, starosta tarnogórski Krystyna Kosmala i posłanka PiS Barbara Dziuk.

Przedszkole funkcjonuje już od 1 marca 2022 roku. Pojawiły się głosy, że zdecydowano się na to otwarcie ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne. Wójt gminy wyjaśnił jednak, że są inne powody.

Nie było możliwości uroczystego otwarcia, bo covid, wojna – wyjaśnia Grzegorz Czapla, wójt gminy Ożarowice.

Jak przekazuje portal gwarek.com, przedszkole miało zostać otwarte blisko rok temu, 1 września 2021 r. W budynku, oprócz przedszkola, mieści się także żłobek. To opóźnienia w wykończeniu żłobka doprowadziły do późniejszego otwarcia całej placówki.

O posłance Barbarze Dziuk niedawno zrobiło się głośno w całej Polsce. 30 lipca ktoś uszkodził szybę w oknie jej biura poselskiego, które znajduje się w Tarnowskich Górach (woj. śląskie). Nieznani sprawcy rzucili czymś ciężkim, co spowodowało pęknięcie największej szyby. Straty szacowane są na 5 tys. zł.

Chuligański wybryk!? Czy realizacja programu totalnej opozycji? - pytała posłanka PiS na Facebooku
Zobacz także: Działacze PiS przecięli wstęgę i otworzyli otwarte od prawie pół roku przedszkole
Zobacz także: Hit wakacji 2022. "Gdzie się nie odwrócę, słyszę Polaków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(347)
LLLLL
miesiąc temu
Będą mieli gdzie się wychowywać.
antypisior
miesiąc temu
A czy to przedszkole zostało poświęcone? Jeżeli nie, to trzeba to uczynić jak najszybciej, bo dzieci na pewno będą chorować, czepią się ich wszelkie kataklizmy i w ogóle będzie koniec świata.
nik
miesiąc temu
Bareja wiecznie zywy. Wracaj mistrzu bo bedzie jeszcze co krecic na tym łez padole.
Bolek
miesiąc temu
Ciekawe kto pamięta, że uroczyste otwarcie przez Tuska 100 metrów autostrady, wiązało się z zamknięciem działalności (bankructwem) kilkuset przedsiębiorców. Rozumiem, że taki właśnie model gospodarki dla wielu "postępowych" jest lepszy...
Bolek
miesiąc temu
Ale, o co chodzi?!? Że za późno? To teraz ile dni - według "postępowych" - powinno minąć od pozwolenia na użytkowanie do uroczystego otwarcia? Czyżby tylko takie "argumenty" zostały opozycji - dowcipnie nazywającej siebie "demokratyczną"?
Miś
miesiąc temu
A gdyby tu w przyszłości było przedszkole…..
ewa
miesiąc temu
parodia. oto caly pis
PRL
miesiąc temu
w najlepszym wydaniu !!!!
Gość
miesiąc temu
Żenada
PZPR
miesiąc temu
Komuna wraca
apolonia
miesiąc temu
We wrześniu można otworzyć jeszcze raz.
Taka historyj...
miesiąc temu
Będą przyjmowali chorych na covida ? Od jesieni się zacznie przywożenie zarażonych na stadion ale nie będą tam leczyli tylko respirator i do piachu !!!Biznes musi trwać !!! Ilu ludzi tam wyleczyli ? Czy coś wiadomo na ten temat ! Czyli p. Górniak miała rację i niech się cieszy , że nie załatwili jej jak śp. A. Leppera i śp. L.Kaczyńskiego !
ple
miesiąc temu
PO Autostrady Orliki Stadiony Drogi szybszego ruchy Internet w całej Polsce Oczyszczalnie ścieków dla małych miejscowości Rozdzielenie ministra i prokuratora w jednej osobie !!! i wile innych Pis 500+ 13+ i 14+ Nepotyzm+ Kolesiostwo + Nam wszystko wolno + Rozwalone sady i prokuratura Zniszczona służba zdrowia za PO czekałem 4 godziny w szpitalu z dzieckiem aktualnie jest to co najmniej 12 godzin !!!!! TVP propaganda !!! i wiele innych !!!
1955
miesiąc temu
Już niedługo wynajdą koło.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić