Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Dzieci nie wiedzą, kim był Jan Paweł II? Ksiądz jest załamany

379

2 kwietnia minęło 19 lat od śmierci Jana Pawła II. Do rocznicy śmierci papieża Polaka nawiązał w mediach społecznościowych ks. Daniel Wachowiak. Duchowny uważa, że pamięć po Karolu Wojtyle zanika, ale "jest szansa, żeby przedstawić dzieciom jego sylwetkę w sposób właściwy".

Dzieci nie wiedzą, kim był Jan Paweł II? Ksiądz jest załamany
Czy dzieci wiedzą, kim był Jan Paweł II? (AKPA, Twitter)

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Chociaż od śmierci polskiego papieża minęło prawie 20 lat, to jego sylwetka jest nadal obecna w dyskusji społeczno-politycznej. Duża część współczesnej nauki Kościoła katolickiego oparta jest na nauczaniu Jana Pawła II.

Mimo to, ks. Daniel Wachowiak uważa, że pamięć po polskim papieżu zanika. Duchowny uważa, że "dzieci nie wiedząm kim był Karol Wojtyła".

Po czasach masowej czci JPII, następnie umemowienia papieża, mamy nową generację, dla której JPII to czasy zamierzchłe - pisze ks. Wachowiak w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Teza, że papież nie popełnił błędu, jest nie do utrzymania". Ksiądz Prusak o pedofilii w polskim Kościele

Ksiądz podaje jednocześnie przykład niewiedzy dzieci. Te miały pytać, czy "papież Polak jeszcze żyje".

Jedna z nauczycielek mówi mi: część uczniów (szk. podst) na pytanie o JP2, nawet nie wiedziała, o kim mowa. Niektórzy pytali, czy on jeszcze żyje? - pisze polski duchowny.

Niewiedza dzieci szansą dla JPII? Tak mówi duchowny

Według księdza Wachowiaka "niewiedza wśród dzieci jest pewną szansą, aby odwrócić niebezpieczny trend dotyczący papieża i zacząć mówić o nim w sposób rzetelny".

Zastanawia mnie, czy to pojedynczy przypadek, czy jednak już jakiś trend? Jeśli się to potwierdzi, jest w tym pewna szansa. Po skremówkowaniu papieża, a później zohydzaniu i wyśmiewaniu Jana Pawła II, jest okazja, by najmłodszym przedstawić go wiarygodnie i właściwie - twierdzi ks. Wachowiak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że w Rzymie odbyły się trzy specjalne nabożeństwa w hołdzie Janowi Pawłowi II. Również w Polsce wierni w wielu kościołach spotykali się na mszach, poświęconych pamięci papieża Polaka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić