Dzieci zareagowały na dziwne zachowanie 12-latki. Dziewczynka była pijana

127

Elbląska straż miejska została wezwana na jeden z placów zabaw. Kobieta dzwoniąca pod numer alarmowy przekazała, że jedno z dzieci dziwnie się zachowuje. Okazało się, że było pod wpływem alkoholu.

Dzieci zareagowały na dziwne zachowanie 12-latki. Dziewczynka była pijana
Na dziwne zachowanie 12-latki zareagowały inne dzieci. (Pixabay)

Patrol został wezwany na plac zabaw w Parku Dolinka w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Jak przekazuje Polskie Radio Olsztyn po straż miejską zadzwoniła kobieta, która przekazała, że jedno z dzieci "dziwnie się zachowuje".

12-latka pod wpływem alkoholu

O kontakt ze służbami poprosiło kuzynostwo bawiące się na tym samym placu. Dzieci zauważyły, że 12-latka była namawiana do niebezpiecznych zachowań przez koleżanki i kolegów.

Na placu było także sporo osób dorosłych, ale nikt nie zainteresował się tą sytuacją. Dzieci bały się, że 12-latce coś się stanie, ale nie sądziły, że straż miejska potraktuje je poważnie. Dlatego o pomoc poprosiły mamę jednego z nich.

Dziewczynka została przekazana rodzicom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wyjaśnił, że mogą zostać pociągnięciu do odpowiedzialności za zaniedbanie dziecka. Kara grozi także osobie, która podała alkohol dziewczynce.

Za bezpieczeństwo dziecka odpowiada rodzic lub opiekun prawny więc jeśli podczas sprawowania tej opieki coś się stanie, coś wyniknie lub też dziecko dozna urazu, który jest spowodowany zaniedbaniem ze strony rodzica lub opiekuna to ten może zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej - przekazał Krzysztof Nowacki.
Zobacz także: Wiosna nadal nie wróci? Prognoza pogody na weekend. "Mało przyjemne dni"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić