Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Dziecko porzucone na śmietniku. Młodzi rodzice byli nim rozczarowani

110

W Chinach w prowincji Guangdong rodzice porzucili nowo narodzoną dziewczynkę, ponieważ woleli mieć syna. Dziecko zostało znalezione przez sprzątacza obok kosza na śmieci.

Dziecko porzucone na śmietniku. Młodzi rodzice byli nim rozczarowani
(Qiaotou police)

Do zdarzenia doszło w mieście Dongguan w południowej prowincji Chin Guangdong. Niemowlę zostało porzucone obok brudnego kosza na śmieci. Znalazł je przypadkowo sprzątacz.

Dziecko porzucone na śmietniku

Dziecko zostało zabrane do lokalnego szpitala. Kilka godzin później policji udało się zlokalizować rodziców dziewczynki. Oboje zostali zatrzymani i przesłuchani.

 21-letnia matka urodziła dziecko 29 lipca w wynajmowanym mieszkaniu. Zarówno ona jak i jej 24-letni mąż byli rozczarowani faktem, że na świat przyszła dziewczynka, a nie chłopiec. Para ma już dwie córki.

Zobacz także: Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Ojciec dziecka przyznał na policji, że porzucił dziecko, bo wolał chłopca. Dodał, że "jego marzenie o urodzeniu syna legło w gruzach". Ponadto małżeństwo tłumaczyło, że nie stać ich na trójkę dzieci.

Noworodek nawet nie został nazwany przez rodziców. Dziecko trafiło na śmietnik tuż po urodzeniu. Policja dotarła do nagrań z monitoringu, na których widać jak dziecko jest porzucane.

Dziecku nic się nie stało. Lekarze, którzy je zbadali, orzekli, że jest w pełni zdrowe. Obecnie przebywa w ośrodku opieki społecznej i wkrótce trafi do adopcji. Rodzice odpowiedzą za swój czyn. Zgodnie z chińskim prawem za takie przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Według najnowszych statystyk każdego roku w Chinach porzucanych jest około 100 tys. dzieci.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić