o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Dziecko porzucone na śmietniku. Młodzi rodzice byli nim rozczarowani

62
Podziel się

W Chinach w prowincji Guangdong rodzice porzucili nowo narodzoną dziewczynkę, ponieważ woleli mieć syna. Dziecko zostało znalezione przez sprzątacza obok kosza na śmieci.

Dziecko porzucone na śmietniku. Młodzi rodzice byli nim rozczarowani
(Qiaotou police)
bDnFjipx

Do zdarzenia doszło w mieście Dongguan w południowej prowincji Chin Guangdong. Niemowlę zostało porzucone obok brudnego kosza na śmieci. Znalazł je przypadkowo sprzątacz.

Dziecko porzucone na śmietniku

Dziecko zostało zabrane do lokalnego szpitala. Kilka godzin później policji udało się zlokalizować rodziców dziewczynki. Oboje zostali zatrzymani i przesłuchani.

 21-letnia matka urodziła dziecko 29 lipca w wynajmowanym mieszkaniu. Zarówno ona jak i jej 24-letni mąż byli rozczarowani faktem, że na świat przyszła dziewczynka, a nie chłopiec. Para ma już dwie córki.

bDnFjipz
Zobacz także: Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Ojciec dziecka przyznał na policji, że porzucił dziecko, bo wolał chłopca. Dodał, że "jego marzenie o urodzeniu syna legło w gruzach". Ponadto małżeństwo tłumaczyło, że nie stać ich na trójkę dzieci.

Noworodek nawet nie został nazwany przez rodziców. Dziecko trafiło na śmietnik tuż po urodzeniu. Policja dotarła do nagrań z monitoringu, na których widać jak dziecko jest porzucane.

Dziecku nic się nie stało. Lekarze, którzy je zbadali, orzekli, że jest w pełni zdrowe. Obecnie przebywa w ośrodku opieki społecznej i wkrótce trafi do adopcji. Rodzice odpowiedzą za swój czyn. Zgodnie z chińskim prawem za takie przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Według najnowszych statystyk każdego roku w Chinach porzucanych jest około 100 tys. dzieci.

bDnFjipF

Czytaj także:

bDnFjiqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
Korea
4 miesiące temu
Nie stac na 3 dzieci, ale jakby byl chłopiec to było by stac
mig
4 miesiące temu
Skoro nie stać ich na wychowanie większej ilości dzieci to niech się poddadzą zabiegowi sterylizacji, albo zrezygnują ze współżycia.
Gość
4 miesiące temu
Jak można porzucić własne dziecko i zostawić na śmieciach ? Dla takich dożywotnia praca w ciężkich warunkach żeby sami błagali o rtęć do popicia !
bDnFjiqb
Bożena
4 miesiące temu
Biedna dziewczynka, mam nadzieję, że Jej życie wynagrodzi taki przykry początek. Dobrze, że przeżyła. Niektórzy ludzie to potwory.
Don John
4 miesiące temu
To jest Azja - w większości krajów na tym kontynencie panuje ogromna znieczulica na krzywdę ludzi, szczególnie dzieci, ale także zwierząt.
Najnowsze komentarze (62)
LIKEPANEL.PL
4 miesiące temu
⭐⭐⭐Brak planu na piątkowy wieczór? Jesteś samotny i szukasz dziewczyny albo Kochanki? To strona dla Ciebie!
Incognito
4 miesiące temu
Kobiety i ich wrażliwość...na sposoby wyciągania forsy :/
ata
4 miesiące temu
To chyba jakiś żart. Do 5 lat za takie coś?
Agata
4 miesiące temu
powinni im odebrać pozostałą dwójkę dzieci
fds
4 miesiące temu
natychmiastowa publiczna egzekucja powinna zostac wykonana!
Kamil88
4 miesiące temu
Moja była żona powiedziała, że jestem do niczego bo nie umiem jej zrobić córki (mam 2 synów). Dziwny jest ten świat...
Gosc
4 miesiące temu
Do tego prowadzi wiata w zabobony i kontrola urodzin
Dziwcie się
4 miesiące temu
sytuacji w Chinach. W cywilizowanych krajach nie jest lepiej egoizm, wygoda i aborcja. A na śmietnik też się dzieci wyrzuca, bo przeszkadzają: w piciu, ćpaniu, karierze, albo już za dużo dzieci w rodzinie itd. itp. Każda wymówka jest dobra...
bDnFjipT
To nie jest
4 miesiące temu
tylko problem w Chinach, ale na całym świecie. Im bogatsi ludzie, tym mniej dzieci, bo przecież mniej kasy by było dla rodziców na podróże, markowe ciuchy, perfumy, fury i balangi.
hahahaha
4 miesiące temu
skoro jest deficyt lasek w chinach to kazda lask to investycja, bo zamiast posagu to pan mlody musi wywalic kasiora jak ja chce za zone.
ooo
4 miesiące temu
W Chinach dziewczynka kosztuje a chłopiec to zarobek. Rodzice aby wydać córkę za mąż muszą wydać kasę na posag, wesele a chłopiec pracuje na roli u ojca jak koń a później u siebie.Dlatego więcej jest w państwie chłopców niż dziewczynek i gdy trzeba zakładać rodziny jest dramat na 1 dziewczynę jest 4 chłopaków. Czasami zdarza się porywanie z innych prowincji.
zika
4 miesiące temu
21 lat i trzecie dziecko??to ile miala jak urodzila pierwsze
u nas
4 miesiące temu
słyszałam "teorię" że lepiej jest żeby mieć więcej chłopców, bo nazwisko przekazują... tam pewnie o posag chodziło
Ann
4 miesiące temu
21 lat, 3 dziecko. Bez komentarza. Szkoda maluszka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić