Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zasiłek opiekuńczy. Jakie są nowe propozycje rządu?

3
Podziel się

Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Czy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany od września 2020? Rada Ministrów analizuje różne scenariusze. Nowa propozycja rządu ma pojawić się w przyszłym tygodniu.

Zasiłek opiekuńczy. Jakie są nowe propozycje rządu?
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Czy powróci od września? (Pixabay)
bEUTLdTp

Zasiłek opiekuńczy. Czy będzie wypłacany we wrześniu?

Co w sytuacji, gdy z powodu koronawirusa szkoła lub przedszkole zostanie zamknięte i rodzic będzie musiał zostać z dzieckiem w domu?

bEUTLdTr

Zbliża się rok szkolny, a wraz z nim pytanie o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Wielu rodziców obawia się, że gdy dojdzie do zamknięcia szkoły lub przedszkola, do których uczęszcza ich dziecko, nie będą mieli, z kim zostawić go w domu. Czy powróci dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Jakie będą nowe propozycje rządu?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Przysługiwał rodzicom dzieci w wieku do 8 lat i był wypłacany od 12 marca do 26 lipca 2020 roku.

Jaka będzie nowa propozycja rządu w sprawie zasiłku opiekuńczego? "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że pod uwagę brane jest takie rozwiązanie, że zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany rodzicom w przypadku, jeśli dojdzie do zamknięcia szkoły. Ci, którzy nie wyślą dziecka do szkoły/przedszkola z własnej woli, nie otrzymają zasiłku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTLdTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Nowa era
rok temu
Wiecznie jakieś zasiłki socjale..placa za dzieciorpbstwo itd... Nic tylko w domu siedziec.... Nikomu się nie chce robić już... A potem będzie jak na zachodzie u sąsiadów.. Też zasiłki socjale... A to chory a to astmę i nie może pracować a to nie może sierota pracy znaleźć... Normalnie obiboki... I jeszcze placa ze w domu z dzieckiem się siedzi... A kurde na moją emeryturę to będzie czy już zabraknie i sama będę zap* i dorabiać jeszcze. Wiadomo że dzieci kosztuja trzeba mieć to na uwadze zanim się je zrobi...to nie jeszcze sobie po 4 robią bo będzie emerytura minim. A robić no nie ma komu... Zasiłki zasiłki wsparcia a ty zap na to*
Malina 75
rok temu
Czegoś nie rozumiem. Do tej pory nikt nie przejmował się gdy przedszkola i szkoły były zamknięte w wakacje. A teraz do 26 lipca zasiłek. Przypominam że jest też prawo, że gdy nagle zamkną przedszkole można iść na 2 tygodnie zasiłku opiekuńczego na dziecko(w ciągu roku należy się 60 dni). Dla chcącego pracować nic trudnego by znaleźć wyjście z sytuacji.
Kiki
rok temu
Dlaczego wypłacana tylko do 8'9 lat a reszta dzieci to co nastolatki ktore same sobie poradzą w domu same.
bEUTLdTT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić