Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Dziecko umierało w nagrzanym aucie. Ojciec nie zgodził się na zbicie szyby

39

Do tragedii doszło w Las Vegas. 27-latek pozostawił swoją roczną córkę w samochodzie. Temperatura była na tyle wysoka, że życiu dziewczynki zaczęło zagrażać niebezpieczeństwo. Mimo to mężczyzna nie zgodził się na wybicie szyby i wyciągnięcie umierającego malucha.

Dziecko umierało w nagrzanym aucie. Ojciec nie zgodził się na zbicie szyby

Według ustaleń "Las Vegas Sun" roczna Sayah Deal została pozostawiona w samochodzie łącznie na około godzinę. Jej ojciec, Sidney Deal, zostawił uruchomiony silnik z kluczykami, ale po powrocie nie mógł otworzyć drzwi do auta.

Dziecko zmarło w samochodzie. Ojciec nie zgadzał się na zbicie szyby

Świadkami zdarzenia byli brat 27-latka oraz pracownik metra. Ponieważ na zewnątrz panowała wysoka temperatura, nalegali oni, aby Sidney Deal wybił szybę i czym prędzej wyjął córkę z rozgrzanego auta. Mężczyźni oferowali swoją pomoc w akcji ratunkowej lub zatelefonowaniu do ślusarza.

Mimo nalegań Sidney Deal zbagatelizował zagrożenie. Oświadczył, że zostawił włączoną klimatyzację, więc Sayah jest zupełnie bezpieczna. Nawet gdy dziewczynka straciła przytomność, 27-latek upierał się, że tylko usnęła. Swoją decyzję motywował kosztami wstawienia nowej szyby do niedawno zakupionego auta.

Zobacz także: Zobacz też: Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Zobacz, co robić

W międzyczasie Sidney Deal skontaktował się z ubezpieczycielem. Zaoferowano mu wysłanie lawety, jednak 27-latek odmówił ze względu na koszt takiej usługi. Ostatecznie na miejscu zjawili się funkcjonariusze policji i to oni wybili szybę w samochodzie. Jednak było za późno – mała Sayah zmarła w wyniku przegrzania. Associated Press podaje, że tragicznego dnia temperatura powietrza wynosiła aż 35 stopni Celsjusza.

Sidney Deal został aresztowany przez policję. Mężczyźnie postawiono zarzut zaniedbania dziecka, które w konsekwencji doprowadziło do "poważnych obrażeń ciała". Sam 27-latek utrzymuje wersję, zgodnie z którą był przekonany, że córka zasnęła, a nie straciła przytomność.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić