Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Śmierć Kacperka. Matka staje w obronie partnera. Pomóc chce Krzysztof Rutkowski

5

Nie milkną echa śmierci Kacperka, który będąc pod opieką ojca, wpadł do rzeki i utonął. Śledczy twierdzą, że zawinił 34-letni ojciec. Jego partnerka uważa zupełnie inaczej.

Śmierć Kacperka. Matka staje w obronie partnera. Pomóc chce Krzysztof Rutkowski
Matka Kacperka broni partnera (Facebook)

Jak donosi "Fakt", w sprawę ponownie zaangażował się Krzysztof Rutkowski. Detektyw postanowił bronić ojca Kacperka, a to dlatego, że matka dziecka nie zamierza go winić za to zdarzenie.

Przypomnijmy, że śmierć Kacperka do tej pory uznawana była za tragiczny wypadek. Dziecko, które zostało pod opieką ojca, niepostrzeżenie wyszło z domu i nie wróciło. Dwutygodniowe poszukiwania potwierdziły podejrzenia - Kacperek wpadł do rzeki, gdzie się utopił.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała jednak o przełomie w sprawie. Jak podaje Super Express, okazało się, że dziecko było pod wpływem metamfetaminy. Sekcja zwłok wykazała, że Kacperek zażył na tyle dużo środka, że najprawdopodobniej to zaburzyło jego zdolności psychoruchowe.

Zobacz także: Tragedia na drodze. Wypadek wojskowego konwoju

Śmierć Kacperka. Rutkowski odrzuca wersję śledczych

Z opinią śledczych nie zgadza się detektyw Krzysztof Rutkowski. Twierdzi, że zebrany materiał dowodowy nie obciąża dostatecznie 34-latka. Chce raz jeszcze zbadać tę sprawę.

Policja przypuszcza, że Rafał B. zostawił narkotyki w łatwo dostępnym miejscu. Właśnie dlatego dziecko zdołało je zażyć. Ojcu za niedopilnowanie Kacperka grozi pięć lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić