aktualizacja 

"Dziennik Zachodni" wydał kalendarz. Internauci kpią z wpadek

12

Śląski dziennik wydał tegoroczny kultowy kalendarz rysunkami Gwidona Miklaszewskiego. Internauci szybko wyłapali jednak masę błędów w jego treści. Pomylono liczne daty. Przykładowo — według twórców kalendarza Tłusty Czwartek wypada... w niedzielę.

"Dziennik Zachodni" wydał kalendarz. Internauci kpią z wpadek
Wpadka w kalendarzu "Dziennika Zachodniego" (Facebook)

O wpadce w kalendarzu "Dziennika Zachodniego" napisał na Facebooku były zastępca redaktora naczelnego gazety Janusz Szymonik. - Jak nie idzie, to nie idzie - napisał na Facebooku. Według kalendarza Tłusty Czwartek, który w tym roku wypada 24 lutego, jest... w niedzielę, 20 lutego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tłusty Czwartek w niedzielę, a Środa Popielcowa — w piątek

Według internautów na Facebooku, jest to niewątpliwie najmocniejsza wpadka "Dziennika", ale, jak się okazało, nie jest jedyna. Ostatki — czyli ostatni wtorek przed Środą Popielcową — według kalendarza wypadają w piątek 25 lutego. Z kolei Środa Popielcowa wypada w sobotę 26 lutego.

Janusz Szymonik, który napisał o wpadce na Facebooku, był wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego tego pisma. W maju 2021 roku zrezygnował on z pracy po przejęciu tytułu przez PKN Orlen. Wówczas ze stanowiska redaktora naczelnego odwołano Marka Twaroga.

Odchodzę, bo po przejęciu przez nowego właściciela redakcja nie będzie już niezależna – podkreślał wówczas Szymonik.

"Synonim totalnego nieudacznictwa"

Internauci w komentarzach nie pozostawili suchej nitki na wpadkach gazety. "W sumie to dobra informacja. Można dwa razy obchodzić Tłusty Czwartek" - piszą.

Zareagowali też byli pracownicy gazety. - Dałem lajka, ale tak naprawdę to jest przykre, że gazeta, w której spędziłem kawał życia (a długie lata się z nią utożsamiałem) staje się synonimem totalnego nieudacznictwa — dodał pod postem dziennikarz Marek Michalski.

Zobacz także: Jest najpopularniejszą sex-streamerką w Polsce. Bogini Gypsy Queen zdradza kulisy pracy
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić