Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
OKT
|

Leczą on-line, zarabiają krocie. Tak wygląda ten rynek

4
Podziel się

Polski rynek usług weterynaryjnych wart jest 2,2 mld złotych — informuje Radio ZET. Standardem stały się wizyty online i teleporady. Jak wygląda ten sektor ochrony zdrowia?

Leczą on-line, zarabiają krocie. Tak wygląda ten rynek
Lekarze weterynarii coraz częściej decydują się na wizyty on-line (123RF)
bFdNHHuJ

Pandemia koronawirusa i lockdown sprawiły, że znaczna część dotychczas realizowanych stacjonarnie usług przeszła na realizację zdalną. Standardem stało się e-nauczanie, robienie zakupów spożywczych on-line z dostawą pod drzwi, czy teleporady u lekarza.

Zobacz także: Największy wąż świata. Zrobili USG gigantycznej anakondzie

E-weterynaria coraz popularniejsza

Nic więc dziwnego, że również lekarze odpowiedzialni za leczenie naszych zwierzęcych przyjaciół zdecydowali się przejść na model on-line. Jak wskazuje "Rzeczpospolita" globalnie w najbliższych latach wartość e-usług weterynaryjnych będzie rosła o 18 proc. rocznie.

bFdNHHuL

Motorem napędowym jest trwająca wciąż pandemia i kolejne fale wirusa, które ograniczają mobilność. Dane Grand View Research wskazują, że wartość raczkującego na razie globalnego rynku zdalnej opieki nad zwierzętami sięgnęła w 2021 roku niemal 120 mln dol. - informuje "Rz".

Praktyki niedopuszczalne, ale popularne

Dziennik informuje, że w najbliższych 8 latach należy spodziewać się dalszych wzrostów w sektorze e-weterynarii. Jak dodaje "Rz" z powodu pandemii z jednej strony Polacy aż o 40 proc. ograniczyli wizyty u lekarzy, z drugiej strony lockdown i izolacja sprawiła, że rodacy zainteresowali się przygarnięciem towarzysza.

bFdNHHuR

Prezydium Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej w marcu 2020 r. uznało świadczenie usług weterynaryjnych za pośrednictwem internetu za niedopuszczalną praktykę. Mimo tego rynek poczuł zapotrzebowanie na świadczenie tego typu usług.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNHHvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Red pepper
2 dni temu
To po co mi taka wizyta za którą muszę płacić. Wygoogluje sobie symptomy mojego zwierzaczka i będę mieć darmowych informacji od groma. Leczyłam mojego psa przy pomocy dr Google i poradziłam sobie z każdym napotkanym problemem, a było ich trochę.
Polak
2 dni temu
Emordercy
Jola
2 dni temu
to tylko w Polsce jest taka paranoja !!! w Niemczech lekarze i weterynarze przyjmują pacjentów normalnie !!! w gabinecie lekarskim !!!!
bFdNHHvn
Pol
2 dni temu
W moim mieście weterynarze lepiej leczą swoich pacjentów, niż lekarze, którzy do diagnozy używają telefonów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić