aktualizacja 

Egzamin ósmoklasisty i matura 2021. Nowe zasady dla uczniów

1

W poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna upubliczniła aneksy do informatorów o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów. Pojawiły się też aneksy do informatorów maturalnych. Nie ma więc odwrotu od zapowiadanych zmian.

Egzamin ósmoklasisty i matura 2021. Nowe zasady dla uczniów
Matura i egzamin ósmoklasisty 2021. Będzie inaczej niż zawsze (Pixabay)

Koronawirus wymusił zmiany w szkolnictwie. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdecydował, że w związku z koniecznością prowadzenia nauki zdalnej, w roku 2021 egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzane wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych. Do tej pory obowiązywała podstawa programowa.

W związku z tym uczniów czeka szereg zmian. Warto zapoznać się z nimi już teraz. CKE opublikowała aneksy do informatorów.

Egzamin ósmoklasisty i matura 2021. Co trzeba zdawać?

Wiadomo już, że ósmoklasiści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Maturzysta natomiast musi przystąpić do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Konieczne jest zdawanie tych przedmiotów na poziomie podstawowym. Chętni mogą podejść również do egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Na maturze 2021 nie będzie egzaminów ustnych. Uczniowie unikną zatem stresu związanego z odpowiadaniem z języka polskiego czy też obcego.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić