o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Wilki grasują po Elblągu. Mieszkańcy boją się jak nigdy

481
Podziel się

W miejscowości Stoboje pod Elblągiem grasuje wataha wilków, która ostatnio w środku dnia rozszarpała psa. Wilki coraz śmielej podchodzą do zabudowań. Mieszkańcy są przerażeni i boją się wychodzić z domu.

Wilki grasują po Elblągu. Mieszkańcy boją się jak nigdy
W miejscowości Stoboje pod Elblągiem grasują watahy wilków, które ostatnio w środku dnia rozszarpały psa.
bEhgmccB

Zgroza pod Elblągiem. Kilka dni temu we wsi Stoboje (woj. warmińsko-mazurskie) wilki rozszarpywały psa. Pan Filip, który stracił pupila, tłumaczy, że wataha w środku dnia zaatakowała jego dwa psy. Jeden zdołał uciec, ale drugiego wilki wciągnęły za zabudowania i zagryzły.

To było w biały dzień, w pewnym momencie usłyszeliśmy piski psa, podążając za odgłosem natrafiliśmy na watahy wilków. Wilki dosłownie wyciągnęły psa z mojego podwórka - mówi pan Filip właściciel psa, cytowany przez expresselblag.pl.
bEhgmccD

Mieszkańcy wsi już kilka razy widzieli, jak wilki śmiało podchodzą do zabudowań. "Po zmroku nie wychodzimy z domu, obawiamy się o swoje bezpieczeństwo" - mówią mieszkańcy miejscowości. Pan Filip problem zgłaszał już kilka miesięcy temu do Regionalnej Dyrekcji Środowiska w Olsztynie.

To się ciągnie od dłuższego czasu, we wrześniu informowałem o tym Regionalną Dyrekcję Środowiska w Olsztynie, w odpowiedzi dostałem, że mam się odgrodzić i wykazać, że czuję się zagrożony. Nawet na spacer strach wyjść, wilki polują w biały dzień - mówi pan Filip w rozmowie z expresselblag.pl.

Regionalna Dyrekcja Środowiska w Olsztynie zabrała głos w sprawie.

bEhgmccJ
Wilk jest drapieżnikiem, który z racji swoich uwarunkowań (rozmiar, szybkość, uzębienie) może być niebezpieczny dla człowieka. Z reguły jednak wilk boi się ludzi i unika z nimi kontaktu. (...) Zdarzają się sytuacje, że niektóre wilki podchodzą blisko zabudowań oraz zagryzają bądź porywają zwierzęta gospodarskie, w tym psy. Należy mieć na uwadze, że nie zawsze muszą być to dzikie wilki, lecz również zdziczałe, wałęsające się psy - informuje Justyna Januszewicz, Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

RDOŚ w Olsztynie podkreśla także, że pomimo statusu ochrony wilka w Polsce, w sytuacjach niebezpiecznych, dopuszczalna jest ingerencja człowieka.

Zobacz także: Wilki zabiły konia. Relacja właściciela z Bieszczad
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhgmcde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(481)
Mike
3 miesiące temu
zdziczała to jest Justyna Januszewicz, Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie bełkocząca takie bzdury, sama siebie nie słyszy baba.
Mati1502
3 miesiące temu
A atak na Pilarzy w Bieszczadach to przypadek bo wilki pomyliły człowieka z czymś co mogą zjeść? Te zwierzęta mają w sobie instynkt przetrwania jeśli będą chciały zaatakować człowieka to zrobią to bez zastanowienia. Wszyscy wiedzą że wilki poruszają się watahami i ciężko jest zatrzymać kilka sztuk jeśli postanowią przeprowadzić atak. Nie raz widziałem już wilka i to nie daleko własnego domu i to nie był jeden czy dwa czy nawet trzy wilki w tym przypadku wataha była liczna znajdowało się w niej jakieś 7-8 sztuk i jak tu wyjść bezpiecznie na spacer z domu czy do pracy jak te zwierzęta przestały się bać ludzi i potrafią wejść na posesję
Łobełt
3 miesiące temu
Wilki są naturalnymi drapieżnikami. Zwierzęta gospodarskie są łatwą zdobyczą.... Tyle w temacie... Nie szukajcie w nich wcielonego zła... Mają takie same prawa do życia co my.
bEhgmcdf
mukoki
3 miesiące temu
jeszcze trochę i wilki pożrą człowieka
Jimi
3 miesiące temu
zdziczała to jest chyba Regionalna dyrekcja ochrony środowiska to farmazony o zdziczałych psach - ręce opadają.
Matuha
3 miesiące temu
Wilki będą pod ochroną do czasu zagryzienia pierwszego eko... może wtedy zacznie reszta trząść portkami przed wyjściem przed dom czy do lasu, na łąkę itd?
Eco sceptyk
3 miesiące temu
Proponuję, żeby obrońcy wilków (ekolodzy) organizowali swoje eko protesty w lasach, gdzie bytują watahy wilków - niech tam przywiązują się do drzew. W taki sposób będą mogli udowodnić nam, "eko sceptykom", że wilki nie stanowią zagrożenia dla człowieka.
Henryk
3 miesiące temu
Miałem spotkanie w lesie i Rossoszycy w Sieradzkiem. Był to pojedyńcze osobnik. Popatrzył na mnie i odszedł, więc udałem się do samochodu chcąc dojechać a tu nagle jest ich trojka! Przyzwyczajone do dokarmiania liczyły na suwenir !
wiolka
3 miesiące temu
Ludzie zabierają zwierzętom ich siedliska więc gdzie zwierzaki mają się podziac? Ludzi jest za dużo, najłatwiej zabić zwierzaka.
Mariusz
3 miesiące temu
Może byłby czas zbadać dlaczego tak się dzieje? No to wyliczmy :myśliwi, lasy państwowe i deweloperzy, budujący coraz bliżej lasu.
stary baca
3 miesiące temu
pies łatwym łupem jest , wiec nie dziwcie się.Ale zanim zapałacie mordem na wilkach to proponuje przetrzebic lisy , bo niedługo to nic na polach biegac nie będzie i sroki bo z kolei latac tez nie bedzie co
Sceptyk
3 miesiące temu
Troskiliwy opiekun psa zostawił go przywiązanego na dworzu tak?
zzzzz
3 miesiące temu
jak czytam tych pseudo ekologów to... wilki inaczej podchodza pożywienia i nie prawda jest, że jak mysliwi nie będą polowac to oni nie beda zagryzać zwiwrząd gospodarskich. Po co ma wilk uganiać sie po lesie za dzikim zwierzakiem który potrafi uciekac i na dodatek sie bronić skoro w ogrodzeniach stoi jedzonko i nie ucieka. Niestety obrońcy wilków dużo krzycza ale nie słyszałem zeby zrobili zbiórkę na rekonpęsate za zagryzione zwierzęta i jestem przekonany , że jak wilk zagryzie dziecko też nic nie zrobią. jak patrzę jak kochajacy zwierzatka chodza z ubranymi psami na spaceski to zastanawiam sie dlaczego nikt nie złoży zawiadomienie o znęcaniu sie nad zwierzęciem, lub cierpiace pieski na rękach w marketach. Ludzie czyje wy macie sumienie?????
bEhgmccX
Daro
3 miesiące temu
Co za durnoty wilk nigdy nie zaatakuje brudnego śmierdzącego człowieka.Autor pozal się Boże.Podobno za dużo saren,dzikow wilki zrobią porządek po to ich natura stworzyła do równowagi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić