Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Emerytury honorowe. Dodatkowa emerytura nie tylko dla 100-latków

11
Podziel się:

Komu przysługują emerytury honorowe? Kto może dostać dodatkową emeryturę i jakie zmiany chce wprowadzić resort rodziny, pracy i polityki społecznej?

Emerytury honorowe. Dodatkowa emerytura nie tylko dla 100-latków
Emerytury honorowe - komu przysługują? (Pixabay)

Emerytury honorowe. Komu przysługują?

Obecnie emerytury honorowe dostają seniorzy, którzy ukończyli 100. rok życia. Obecnie ZUS wypłaca około 2,2 tys. takich świadczeń. Jakiej wysokości jest dodatkowa emerytura? 100-latkowie dostają 4 294 zł brutto miesięcznie, czyli około 3500 zł na rękę.

Emerytura honorowa. Jak otrzymać dodatkową emeryturę?

W tym momencie, alby dostać honorową emeryturę, należy spełnić tylko jeden warunek - skończyć 100 lat. Konieczne jest jednak złożenie wniosku do ZUS. Senior nie musi tego robić osobiście. Wniosek o dodatkową emeryturę dla 100-latka może też złożyć któryś z członków jego rodziny.

Emerytury honorowe także dla 90-latków

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed powiedział w rozmowie z "Super Expressem", że dodatkową emeryturę wkrótce będą mogły dostać także młodsze osoby. Mówił, że jest jak najbardziej za tym, by otrzymywali je także 90-latkowie.

Warto rozważyć taki dodatek dla tych, którzy skończyli już 90 lat. Byłaby to także promocja długowieczności - powiedział wiceminister rodziny Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
wycyckany rob...
rok temu
ten kraj jest już chory, 100 latek a może 90 latek dostanie emeryturę honorową(żeby własciwie głosowali)a ja będę na to musiał pracować do 75 a może 85 lat
zet
2 lata temu
a kiedy dostaną matki dodatek do swoich emerytur, które urodziły 4=+ i pracowały, na swoją emeryturę najniższą, kiedy to nastąpi. kiedy zostaną docenione za swój trud
toja
2 lata temu
No proszę. Za dawnych czasów było powiedzenie; Popierajmy partię czynem - umierajmy przed terminem. Myślę, że to ściema.
tak tak
2 lata temu
Żyj dłużej,pracuj dłużej, wtedy płacisz dlużej na zzzzzus ktory i tak zabierze składki tak jak teraz robi rząd: zabiera z funduszy i zus-u. Ot złodziejski rzad i kraj.
A lataPracy ?
2 lata temu
Ma 100lat i o pracy em. Po mezu co z ludzmi pracy ?
Samo zdrowie
2 lata temu
Jak chcesz żyć zdrowo i pracować do 100 lat to przeczytaj moją radę. Współcześni lekarze nie zapobiegają, a usuwają skutki schorzeń i urazów i robią to to jeszcze bez jakiejkolwiek odpowiedzialności, bo przed każdym zabiegiem musisz podpisać kilka stron oświadczeń, że jak ci się coś stanie podczas lub/i po zabiegu, to nie wina lekarza. Zresztą, gdy idziesz do lekarza, to tylko on wie co napisał o twoim stanie zdrowia i jego zaleceniach w dokumentacji medycznej (teraz w komputerze). Jak chcesz być zdrowa / zdrowy, to badaj prywatnie (bo lekarz z nfz ci nie przepisze zlecenia) stan minerałów, witamin, enzymów i hormonów w swoim organizmie i odżywiaj się właściwie, wg diety NŻ (nie żryj). Nie jedz pieczywa, makaronów, ciastek, ziemniaków ani słodyczy. Codziennie rano przed jedzeniem wypij wyciśnięty sok z dwóch cytryn (możesz dolać do soku przegotowanej wody do pełnej szklanki). Jedz dużo surowych warzyw i owoców, pij codziennie conajmniej pół litra wyciskanego soku z czerwonych buraków, marchwi i jabłek (po ok. 1/3 każdego składnika, możesz didać korzeń pitruszki i selera). Jedz z umiarem mięso i dobrej jakości wędlin, jedz dwa-trzy razy w tygodniu dużo ryb z pacyfiku lub naszych rodzimych pstrągów, jedz twaró, pij kefir, jogurty i zsiadłe mleko. Rób sobie i jedz często kiszone ogórki i kiszoną kapustę. Rób sobie i pij sok z kiszonych buraków czerwonych. Jedz suplementy witamin: A, B 3, 6, 12; C; D3; E. Jedz Aspargin z magnezem i potasem
KMR
2 lata temu
Szykuje się nam komunizm jak w Wenezueli. Kolejna propozycja rozdawnictwa, tylko skąd wziąć na to pieniądze. Może lepiej by zaproponować, żeby następne pokolenie samo sobie zabezpieczało emerytury. Zamiast obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnych, zdrowotnych i rentowych, niech będzie możliwość dobrowolnych ubezpieczeń na te cele z uwzględnienie prawa spadkowego w przypadku nieskonsumowania należnego świadczenia. Teraz mamy coraz bardziej głodowe renty i emerytury, coraz gorszą opiekę medyczną z ubezpiczenia zdrowotnego bo lekarze nie chcą pacjentów dotykać za wynagrodzenie z NFZ. A pieniądze z naszych osobistych składek przejadane są przez coraz większe rzesze pracowników ZUS i NFZ i przez polityków w ramach dudowego prezydenckiego programu „RODZINA NA SWOIM”.
bbb
2 lata temu
90 latek potrzebuje stałej opieki albo mieszka w DPS. Te pieniadze pozwolą opłacić DPS albo zatrudnić opiekunkę do takiej osoby. Tak tak tak. Pokolenie sandwichowe odpocznie troszkę.
dostep777
2 lata temu
Ci długoletni, zwykle wypieszczeni dożywają tych sędziwych lat o wiele częściej w dobrze sytuowanych rodzinkach polityków,muzyków i aktorów o ile dobrze się prowadzą ( mało chleją i nie ćpają) , a kiedy te rodzinki walczą o dodatki dla nich,,biedaczków" pokazują nam wyjątkowo rolnika, wielodzietną matkę z robotniczej rodziny jakimś cudem ,,dociągnąwszych" do setki by nastąpiło społeczne przyzwolenie na kolejne oszustwo władzy.
Bidon
2 lata temu
"Promocja długowieczności"... czyli jak rozumiem rób co i jak chcesz byleś żył jak najdłużej (może zająć już sobie miejsce w szpitalu by mnie utrzymywali przy życiu) by dostać od państwa pieniądze... ale za co? Za długowieczność?? Dajcie lepszy dostęp do lekarzy, do leczenia, zabiegów, rehabilitacji - wtedy społeczeństwo będzie zdrowsze i sprawniejsze. I to właśnie daje później zysk w postaci dłuższej możliwości pracy.
Starszy.
2 lata temu
NIE ROZUMIEM DLACZEGO TAK MA BYĆ??? PYTANIE CZY MŁODSI EMERYCI PO 60 ROKU ŻYCIA MAJĄ MNIEJSZE POTRZEBY.??? PRZEPRACOWAŁAM 32 LATA I EMERYTURĘ MAM POŻAL SIĘ BOŻE.SKŁADKI DO ZUS BYŁY ODKŁADANE O WYSOKIE SUMY.SZKODLIWE WARUNKI MIAŁAM 17 LAT I DODATKOWE OPŁATY DO ZUS.BRAK SŁÓW.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić