Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Europosłanka Magdalena Adamowicz składała fałszywe zeznania podatkowe? Jest akt oskarżenia

81
Podziel się

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia za składanie fałszywych zeznań podatkowych przez 5 osób. Wśród nich jest europosłanka PO Magdalena Adamowicz.

Europosłanka Magdalena Adamowicz składała fałszywe zeznania podatkowe? Jest akt oskarżenia
Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych (Getty Images, Michal Fludra, NurPhoto)
bCYboOIB

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Magdalenie Adamowicz

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 5 osobom. Wśród nich jest europosłanka PO Magdalena Adamowicz, żona zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska. Śledztwo w tej sprawie trwało kilka lat.

Składanie fałszywych zeznań podatkowych przez Magdalenę Adamowicz? Chodzi o grube tysiące

Jak podało rmf24.pl Prokuratura Krajowa poinformowała PAP, że Magdalena Adamowicz w zeznaniu za 2011 rok mogła zataić 300 tys. zł, a za 2012 rok - 100 tys. zł. To jednak nie wszystko. Zarzuca się jej również, że czerpała dochód z wynajmu mieszkań i zataiła około 120 tys. zł.

bCYboOID

Magdalena Adamowicz dostała pieniądze od dziadka?

Matka Magdaleny Adamowicz została oskarżona o składanie fałszywych zeznań podczas przesłuchania. Miała ona przekazać, że jej córka (obecna europosłanka PO) dostała darowiznę od dziadka. Tymczasem śledczy ustalili, że dziadek Magdaleny Adamowicz nie miał takich pieniędzy, by je darować wnuczce.

Magdalena Adamowicz komentuje

Europosłanka Magdalena Adamowicz skomentowała sprawę na Twitterze.

W związku z informacjami o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko mnie, proszę o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz publikowanie wizerunku bez zakrywania twarzy. Po zapoznaniu się z aktem oskarżenia, wydam oświadczenie - napisała.
bCYboOIJ
bCYboOJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
fwrr5t
miesiąc temu
trudno ogarnąć 30kont bankowych
Gdańszczanin
miesiąc temu
Pani Magdaleno - życzymy serdecznie jak najbardziej sprawiedliwego wyroku i bolesnej kary tj konfiskata nielegalnie uzyskanego majątku, kary finansowej i adekwatnej kary za kratami.
wik
miesiąc temu
I słusznie, i tak dłuugooo czekali na zajęcie się tą sprawą!
bCYboOJf
onlyPIS
miesiąc temu
k... masakra.. mało zarabiała? małą miała pensję?? Jeśli zarzuty się potwierdzą, to naprawdę niezła rodzinka... matka kłamca i córunia też.. ciekawe jak sie zakończy... mam nadzieję że jeśli jest winna to pójdzie siedzieć razem z mamunią :D i np. 1 mln kary :) tego im życzę z całego serduszka.
rolo
miesiąc temu
Standardy są podwójne? Czy pan Czarnecki jednak nie kradł ?
Najnowsze komentarze (81)
Polak
miesiąc temu
Mam nadzieję wyrok będzie bolesny i zakończy się konfiskatą zrabowanego mienia.
wata
miesiąc temu
Przecież to wszystko kłamstwo i polityczna prowokacja! Oni to zarobili ciężko pracując dla ukochanej Ojczyzny, w której nie da się żyć jak powiedział mieszkający obecnie na Florydzie, w domukupionym za ciężko zapracowane pieniądze. No jak tak można?
detektyw
miesiąc temu
powinno się zrobić ekshumację zwłok nie ma pewności że to są zwłoki adamowicza dla takiej kasy jaką oni operowali wszystko można zrobić kapitał jest w stanach ulokowany
detektyw
miesiąc temu
powinno się zrobić ekshumację zwłok nie ma pewności że to są zwłoki adamowicza dla takiej kasy jaką oni operowali wszystko można zrobić kapitał jest w stanach ulokowany
Jolka
miesiąc temu
To że coś się znalazło i dobrze nie oznacza że będzie wyrok a tylko to jest istotą tego gdyż ci wielcy cwani niby politycy już dawno oszukują bo im wolno a niby miało być inaczej?
gość1
miesiąc temu
Kto w to uwierzy.
U22
miesiąc temu
Gangster Al Capone poszedł siedzieć w Stanach za ......oszustwa podatkowe.U nas w Polsce , za taki przekręt idzie siedzieć tyko zwykły Kowalski .
Goldengecko
miesiąc temu
Cóż z urzędem skarbowym nie ma żartów przekonał się o tym na własnej skórze Al Capone
bCYboOIX
Goldengecko
miesiąc temu
I to Jest właśnie dobre przy zmianie partii rządzącej ci co byli wcześniej nietykalni dostają akty oskarżenia Jak Hołownia dojdzie do władzy będzie miał roboty na parę kadencji
Tamara
miesiąc temu
Od wielu wieków w platformie narastały konflikty. Co było ich podłożem? Otóż były to rozbieżności w postrzeganiu świata przez jej założycieli. Od zalania dziejów każdy chciał robić to co uważa za słuszne wedlug niego. Niestety brak solidaryzacji było przyczyną przegrania wyborów.
Brzdąc
miesiąc temu
Oczywiście to sprawa polityczna! Nikt z peło nie jest nigdy niczemu winny.
dziadek
miesiąc temu
widać że kłamie
Józef
miesiąc temu
Dziwne, że funkcjonariusze upartyjnionej, pisowskiej prokuratury nie zajmują się licznymi, poważniejszymi przekrętami finansowymi w szeregach własnej partii ( np.SKOK Wołomin, 70 mln naszych pieniędzy zmarnowanych na makulaturę Sasina i tysiące innych)
na swoich
miesiąc temu
ja przepraszam, ale mój dziadek jak żył to skromnie się ubierał, skromnie z babcią jedli, jedno konto oszczędnościowe mieli w banku na którym trzymali tyle co jedna emerytura, a jak dziadek zmarł to babcia marmurowy pomnik z grobowcem mu postawiła i kupiła swojemu synkowi mieszkanko 3 pokojowe w nowym budownictwie - za gotówkę dodam - dziadkowie potrafili oszczędzać i się tym nie chwalić, dzisiejsze pokolenie woli brać kredyty i chwalić się wszystkim, chore czasy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić