Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Ewakuacja lotniska w Modlinie. To nie były ćwiczenia

76

W porcie lotniczym Warszawa-Modlin doszło dziś do ewakuacji. Ponad 200 osób musiało opuścić teren lotniska ze względu na informację o podejrzanym pakunku, który miał znajdować się na terenie portu. Po około godzinie pasażerowie i pracownicy mogli wrócić do środka.

Ewakuacja lotniska w Modlinie. To nie były ćwiczenia
Pasażerowie koczują przed wejściem na teren lotniska (Nadesłane, Ania Jagiełło-Rybiec)

Do zdarzenia doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12). Około godziny 13:00 pasażerowie i pracownicy lotniska w Modlinie musieli opuścić jego teren, ze względu na wiadomość, jaką otrzymały władze portu.

Jak udało nam się ustalić, anonimowy nadawca poinformował, że na lotnisku znajduje się pakunek z materiałami wybuchowymi. Służby natychmiast podjęły decyzję o całkowitej ewakuacji pobliskich budynków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spór o Modlin. Szef "Portów Lotniczych" mówi o "śmierci lotniska"
Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. Podczas, gdy służby weryfikowały ewentualne zagrożenie, strażacy odpowiadali za zabezpieczenie działań i odpowiedni przebieg ewakuacji - przekazał nam Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Paweł Plagowski.

Z informacji, które przekazał nam mł. kpt. Paweł Plagowski wynika, że z terenu lotniska ewakuowano łącznie 200 osób.

Po ponad godzinnej pracy służby uznały, że teren lotniska jest bezpieczny. Alarm okazał się wyłącznie nieśmiesznym żartem. Jego autor może ponieść surowe konsekwencje.

Co grozi za alarm bombowy?

Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego, sprawca może dostać karę nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą zajmować się teraz odszukaniem "żartownisia".

Dodajmy, że zaplanowane dziś niektóre loty zostały opóźnione. Pasażerowie powinni śledzić komunikaty, które pojawiają się na oficjalnej stronie lotniska lub skontaktować się z odpowiednią dla swojej podróży linią lotniczą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić