Aniela Siwek| 

Mówi, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan. Przekazała złą wiadomość

73

Chińska wirusolog musiała uciekać do USA po tym, jak stwierdziła, że koronawirus został stworzony w laboratorium w Wuhan. Ekspertka opublikowała także raport mający przedstawiać dowody na jej tezy. Teraz przekazała złą wiadomość - jej matka ma kłopoty.

Mówi, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan. Przekazała złą wiadomość
Li-Meng Yan potwierdziła, że aresztowano jej matkę. (YouTube)

Li Meng Yan twierdzi, że koronawirus został stworzony przez człowieka. Ekspertka musiała uciekać do USA po ogłoszeniu swoich tez. Niedawno także podzieliła się ze światem swoim raportem.

Yan poinformowała, że jej matka została aresztowana. Wirusolog nie podała jednak żadnych szczegółów, a także powodów zatrzymania.

Ekspertka od kilku miesięcy powtarza, że wirus został stworzony w laboratorium w Wuhan. W kwietniu z tego powodu musiała wyjechać do USA, a w połowie września jej konto na Twitterze zostało usunięte. Wszystko to, w opinii Li Meg Yan, jest odpowiedzią na jej oskarżenia i próbą uciszenia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Lokale gastronomiczne czynne do 22? Ekspert: wirus godziny nie wybiera
Świat naukowy też milczy ... współpracuje z Komunistyczną Partią Chin, nie chcą, aby ludzie znali jego prawdę. Dlatego jestem zawieszona, uciszona, jestem celem, którego zniknięcia oczekuje Komunistyczna Partia Chin – powiedziała w wywiadzie dla Fox News

Yan opublikowała również raport, który ma rzekomo potwierdzać jej teorie. Według wirusolog koronawirus został stworzony przez połączenie materiału genetycznego dwóch wirusów nietoperzy. Miały zostać zmodyfikowane tak, aby ludzie mogli się łatwo nim zarażać.

Naukowcy uznali jednak jej raport za "bezpodstawny" i stwierdzili, że "nie można mu nadać żadnej wiarygodności". W wielu badaniach ustalono już pochodzenie wirusa i jednocześnie odrzucono sugestie, że został stworzony przez ludzi. Raport Yan nie został opublikowany w żadnym czasopiśmie naukowym, a także nie był recenzowany, co czyni go bezwartościowym.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić