o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aniela Siwek
|

Mówi, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan. Przekazała złą wiadomość

39
Podziel się

Chińska wirusolog musiała uciekać do USA po tym, jak stwierdziła, że koronawirus został stworzony w laboratorium w Wuhan. Ekspertka opublikowała także raport mający przedstawiać dowody na jej tezy. Teraz przekazała złą wiadomość - jej matka ma kłopoty.

Mówi, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan. Przekazała złą wiadomość
Li-Meng Yan potwierdziła, że aresztowano jej matkę. (YouTube)
bECyzEwl

Li Meng Yan twierdzi, że koronawirus został stworzony przez człowieka. Ekspertka musiała uciekać do USA po ogłoszeniu swoich tez. Niedawno także podzieliła się ze światem swoim raportem.

Yan poinformowała, że jej matka została aresztowana. Wirusolog nie podała jednak żadnych szczegółów, a także powodów zatrzymania.

bECyzEwn

Ekspertka od kilku miesięcy powtarza, że wirus został stworzony w laboratorium w Wuhan. W kwietniu z tego powodu musiała wyjechać do USA, a w połowie września jej konto na Twitterze zostało usunięte. Wszystko to, w opinii Li Meg Yan, jest odpowiedzią na jej oskarżenia i próbą uciszenia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Lokale gastronomiczne czynne do 22? Ekspert: wirus godziny nie wybiera
Świat naukowy też milczy ... współpracuje z Komunistyczną Partią Chin, nie chcą, aby ludzie znali jego prawdę. Dlatego jestem zawieszona, uciszona, jestem celem, którego zniknięcia oczekuje Komunistyczna Partia Chin – powiedziała w wywiadzie dla Fox News
bECyzEwt

Yan opublikowała również raport, który ma rzekomo potwierdzać jej teorie. Według wirusolog koronawirus został stworzony przez połączenie materiału genetycznego dwóch wirusów nietoperzy. Miały zostać zmodyfikowane tak, aby ludzie mogli się łatwo nim zarażać.

Naukowcy uznali jednak jej raport za "bezpodstawny" i stwierdzili, że "nie można mu nadać żadnej wiarygodności". W wielu badaniach ustalono już pochodzenie wirusa i jednocześnie odrzucono sugestie, że został stworzony przez ludzi. Raport Yan nie został opublikowany w żadnym czasopiśmie naukowym, a także nie był recenzowany, co czyni go bezwartościowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECyzEwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
abc
5 miesięcy temu
Chiny w ciul daleko, a człowiek taki głupi, że po całym świecie rozniósł zarazę. Polak w szczególności głupi, bo musi jechać na wakacje, bo mu się należy. No to teraz mamy - brak swobody i strach. A można było sobie podarować wakacje w zeszłym roku. Może byśmy zdusili zarazę w zarodku. A Chiny mają już spokój, zamknęli się na świat i się z nas śmieją. Dalej Polaczku, już zaplanowałeś wakacje?
Highlander
10 miesięcy temu
Możliwe, że całościowy kod wirusa jest dwukomponentowy: został podzielony na dwa różne szczepy (o czym też pośrednio wspomina Meng Yan, mówiąc o dwóch różnych wirusach źródłowych), i gdy w jednym organizmie spotykają się obydwa - następuje śmierć. Ta koncepcja już była przerabiana z bronią chemiczną: pojedynczo przechowywane bezpieczne komponenty po zmieszaniu tworzą zabójczą mieszankę. Więc ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby się okazało, że ktoś wpadł na pomysł przeniesienia tego pomysłu z broni chemicznej na broń biologiczną... [No, ale wyszło jednak, że laboratoryjne wirusy - w odróżnieniu od molekuł gazu - mają własne życie!...]
Radan
11 miesięcy temu
Ludzie powinni sie złaczyc aby wszystkie kraje na swieci ne wymyslało w laboratoriach złych wirusów bo wrescie wyprodukuja cos co ludzkosc zabije a Hinny powinni zapłacic wszystkim krajom i swoim obywatela za wielka głupote prubujac wytwożyc bron biologiczna SWIRY ludzie cos z tym trzeba zrobic .. NAWOŁUJE BY ZNISZCZYC WSZYSTKIE LABORATORIA KTÓRE PRODUKUJA BRON BIOLOGICZNĄ
bECyzEwP
tadeuszs.1956
11 miesięcy temu
U OSÓB starszych lub u takich którzy nie dbali o siebie,lub sa chorzy np.na przewlekłe choroby,w komórce w miejsce po aminokwasach wnika patogen ludzki albo ew. sars-cov lub inne gówno stworzone przez laboratoria.JAK WNIKNIE PATOGEN LUDZKI,od niego zalezy albo stan smierci komórki lub ew. poziom posredni odn. odbudowy. NATOMIAST JAK WNIKNIE W WOLNE MIEJSCE PATOGEN SARS COV...LUB INNE G..... TO KONIEC ŻYCIA.NIE ZAWSZE ZALEZY TO OD WIEKU A OD STANU ORGANIZMU-CZYLI ZUZYCIA ORGANIZMU-BRAKU DBAŁOŚCI.
real20
11 miesięcy temu
W historii ziemi jeden potop już był. Przyszedł czas na drugi, za sprawą człowieka.
Realista20
11 miesięcy temu
Covid to w 100% "sukces" chińczyków.
Oufd
11 miesięcy temu
Chiny mają już przerost ludności, problem z wyżywieniem, leczenie itd. Więc wykombinowali wirus który miał siać chorobę po całych Chinach, żeby pozbyć się dość dużej populacji. Ale nie przewidzieli że ten wirus rozleci się po całym świecie. A ta broń była opracowana na ludzi starych. Dlatego tak mocno zaznacza się o chronieniu ludzi starszych. Coś o tym wiedzą.
Pompeo
11 miesięcy temu
OK damy ci obywatelswo stanow ale musisz cos dla nas puscic do gazet.
poinformowany
11 miesięcy temu
Wirusa przyrzadzili ci sami co rozwalili dwie wieze. Zgadniecie? Dla ulatwienia dodam ze nie arabowie ani chinczycy.
PIPPI
11 miesięcy temu
Racja,wirus został stworzony przez człowieka lecz do labulatorium Wuhan został dostarczony. To ponoć hybrydowy wirus SARS/HIV,w uproszczeniu wirus SARS zmieszano z częścią wsrusa HIV aby łatwo przenosił się z czlowieka na człowieka. Specjalnie zaprogramowano go tak aby był bardzo zaraźliwy ale nie powodował bardzo dużej śmiertelności. Jest ciąg dalszy lecz osoby będące w temacie na pewno ją znają,orientują się też m/w co będzie dalej.No bo tak czy owak na razie wszystko się sprawdza niestety.
Quick
11 miesięcy temu
Założę się za miesiąc wymyśli bajkę chiny zabiły mi dziecko czy coś takiego
ergonomicon
11 miesięcy temu
Po pierwsze - paniusia z Hong Kongu. Po drugie - Twitter jest zakazany i zablokowany w Chinach, więc sobie może bajeczki opowiadać o "usunięcia konta" - nie miała prawa go mieć. Po trzecie - jej "dowody" to właśnie "korespondencja z lekarzami z Wuhan na twitterze" - no sorry, oni także nie mogli go mieć, bo jest w Chinach zablokowany. Po czwarte - kolejny raz kupuje sobie przychylność USA szerząc bajeczki zgodne z bajeczką Trumpa. Za chwilę ogłosi, że jej rodzinę wywieziono do jakiegoś obozu pracy albo na stadionie rozstrzelano i na dowód będziemy mieli wyłącznie jej słowa oraz kilka artykułów sponsorowanych.
hakin
12 miesięcy temu
Ona ma rację, niedługo wyjdzie na jaw jeszcze jedna cecha koronawirusa, dopiero zaczną jej wierzyć.
bECyzEwH
ziut
12 miesięcy temu
co akcja opluwania Chin znowu się wzmaga.A tak na marginesie to przecież na początku tej całej hecy pisali że patent na tego wirusa ma jakieś kanadyjskie laboratorium.I jeszcze jedno to chyba w okresie 8 miesięcy już z dziesiąty naukowiec chiński uciekający (ciekawe że znowu do USA) z Chin i dzielący się takimi rewelacjami
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić