Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Polka nie ma złudzeń. Jest w Wuhan. Pokazuje, co się tam dzieje

218

Znana vlogerka Weronika Truszczyńska opublikowała nagranie wykonane na dworcu w Wuhan w prowincji Hubei. Jeszcze kilka miesięcy temu w mieście panowały rygorystyczne obostrzenia z powodu pandemii COVID-19. Obecnie mieszkańcy miasta zachowują się, jakby zagrożenie już ich nie dotyczyło.

Polka nie ma złudzeń. Jest w Wuhan. Pokazuje, co się tam dzieje
Weronika Truszczyńska jest znaną polską vlogerką mieszkającą i studiującą w Chinach (YouTube.com, Weronika Truszczynska)

Weronika Truszczyńska studiuje i pracuje w Szanghaju. Polka prowadzi również kanał na YouTube "Weronika Truszczynska". Na filmach dzieli się z widzami ciekawostkami na temat swojego życia i podróży oraz przedstawia informacje odnośnie społeczeństwa i kultury Chin.

Polka publikuje film z Wuhan, dawnego epicentrum pandemii koronawirusa

Obecnie Weronika Truszczyńska ma przerwę na studiach. Vlogerka postanowiła wykorzystać wolny czas na podróże, w tym do Wuhan w środkowych Chinach. W trakcie pobytu nagrała miejscowy dworzec kolejowy Hankou. Jak poinformowała na Twitterze, materiał powstał w godzinach popołudniowych.

Dworzec kolejowy Hankou w Wuhan dzisiaj około południa – napisała Weronika Truszczyńska na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

Na zamieszczonym przez vlogerkę nagraniu widać tłum przemieszczający się po terenie dworca. W zarejestrowanych warunkach nie tylko trudno zachować dystans społeczny, lecz w ogóle się poruszać. Jednocześnie, jak poinformowała Truszczyńska, tego samego dnia w Chinach potwierdzono 20 przypadków koronawirusa. 11 zarażonych przyjechało do kraju zza granicy, a obecność wirusa potwierdzono w trakcie ich wjazdu do państwa.

Nowe zakażenia dzisiaj. Od lewej: prowincja Hubei, cały kraj, przywiezione z zagranicy. Tych ostatnich będzie przybywać bo luzują obostrzenia wjazdowe – Weronika Truszczyńska skomentowała statystyki na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zgodnie z oficjalnymi ustaleniami Wuhan było pierwszym miejscem, w którym doszło do zarażenia się koronawirusem przez człowieka. Przez wiele miesięcy miasto pozostawało odcięte od reszty świata, a pracownicy służb medycznych nie dawali sobie rady z udzieleniem wszystkim pacjentom niezbędnej pomocy.

Obecnie rząd Chin stoi przy stanowisku, że pandemia COVID-19 należy w kraju do przeszłości. Jak dowodzą przedstawiciele władz, obecnie jedyne przypadki koronawirusa dotyczą osób powracających zza granicy, które zaraziły się w podróży. Z tymi deklaracjami nie zgadzają się jednak eksperci, przekonując, że w Chinach w najbliższych miesiącach dojdzie do uderzenia drugiej fali pandemii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić