Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Ferie zimowe 2021. Czy będzie można wyjechać? Odpowiadamy

2
Podziel się:

Ferie zimowe 2021 będą miały bardzo nietypowy przebieg. To oczywiście ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju. Jakie ograniczenia będą obowiązywać od 4 do 17 stycznia?

Ferie zimowe 2021. Czy będzie można wyjechać? Odpowiadamy
Ferie zimowe 2021. Oto ograniczenia (Pixabay)

W styczniu uczniowie z całego kraju będą mieć ferie zimowe. Będą one przebiegać bardzo nietypowo. Sytuacja epidemiczna wymusiła wprowadzenie wielu ograniczeń. Nie ma szans na taki wypoczynek, jaki uczniowie i ich rodzice znają z ubiegłych lat.

Ferie zimowe 2021. Obostrzenia i zmiany. Kiedy ferie?

Ferie ruszają 4 stycznia i potrwają do 17. dnia tego miesiąca. Wiadomo już, jakich zasad trzeba będzie przestrzegać. W trakcie ferii zamknięte będą stoki narciarskie. Trwać będzie też narodowa kwarantanna, co sprawia, że będą ograniczenia w przemieszczaniu się osób do 16. roku życia.

A co z wypoczynkiem? Wiadomo, że dopuszczone będą półkolonie dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Organizować zimowy wypoczynek mogą też szkoły mistrzostwa sportowego i oddziały mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Ferie zimowe 2021. Kto może organizować wypoczynek?

Wiadomo, że spotkania podczas ferii zimowych będą mogły organizować szkoły, placówki oświatowe czy stowarzyszenia i organizacje, które mają w celach statutowych działalność na rzecz ulepszania kształcenia czy też opieki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
cbc
2 lata temu
Ja tam nie będę się przejmować bandą lunatyków rządowych. Nie ma stanu wyjątkowego więc i podstaw do ograniczania wolności brak.
Ania
2 lata temu
ja wyjeżdżam z psem który musi ze względów zdrowotnych spędzić 3 tygodnie w górach. W razie próby wręczenia mi mandatu poproszę go żeby odwołał się do sumienia kolegów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić