aktualizacja 

Filipiny. Przeszkadzał mu hałas. Policjant zastrzelił kobietę i jej syna

38

Na Filipinach funkcjonariusz po służbie zamordował 52-letnią kobietę i jej 25-letniego syna. Powodem zabójstwa miało być uciążliwe urządzenie do wytwarzania głośnych dźwięków, którego nie chcieli się pozbyć. Tragedia została zarejestrowana na filmie przez członka rodziny zastrzelonej kobiety.

Filipiny. Przeszkadzał mu hałas. Policjant zastrzelił kobietę i jej syna
W niedzielę odbył się pogrzeb Sonyi i Franka Gregoriów (Getty Images)

W niedzielnym pogrzebie Sonyi i Franka Gregoriów uczestniczyły setki żałobników. W całym kraju rozpoczęły się także protesty przeciwko brutalności policji. Filipińczycy zarzucają prezydentowi Rodrigo Duterte, że jego brutalna walka z przestępczością narkotykową doprowadziła do wytworzenia wśród policjantów poczucia bezkarności.

Zastrzelił kobietę i jej syna. " Musi ponieść konsekwencje"

Nagranie ze zdarzenia odbiło się szerokim echem w filipińskim społeczeństwie. Widać na nim, jak policjant Jonel Nuezca kłóci się z Sonyą i Frankiem. Po chwili wyciąga pistolet i strzela obu osobom w głowę.

Funkcjonariusz został zatrzymany tego samego dnia. Trafił do aresztu, ciąży na nim zarzut podwójnego morderstwa. Śledczy zapowiedzieli dokładne zbadanie sprawy.

Rodzina ofiar twierdzi, że wybaczyła policjantowi. Domaga się jednak sprawiedliwości. Krewna rodziny Avelina San Jose stwierdziła, że nie powinien pozostać bezkarny.

Musi ponieść konsekwencje swoich czynów – powiedziała.

Mówił o zabijaniu przestępców. Prezydent potępił incydent

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte potępił zachowanie policjanta i ocenił, że będzie musiał on "zapłacić" za to, co zrobił. Wcześniej Duterte mówił jednak o zabijaniu przestępców. Obiecywał także ochronę przedstawicielom służb, które walczą z narkotykami i przestępczością.

Obejrzyj także: Prezydent Filipin skaże syna na śmierć?

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić