Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Franciszek ostrzega ONZ przed katastrofą. Zacytował Jana Pawła II

2
Podziel się

Z okazji Światowego Dnia Wody, papież przesłał do ONZ specjalną wiadomość. Zaapelował w niej o rozważne zużycie wody i wspólną pracę na rzecz planety.

Franciszek ostrzega ONZ przed katastrofą. Zacytował Jana Pawła II
(Pixabay)
bELhjyZN

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez ONZ w 1992 roku. Papież Franciszek z tej okazji wezwał do odpowiedzialnego zachowania i ograniczenia zużywania wody, ponieważ "dostęp do bezpiecznej, pitnej wody nie jest w zasięgu każdego".

Papież swoją wiadomość przekazał w specjalnym wideo przesłanym przez kardynała Pietro Parolina. Zostało wyemitowane w trakcie seminarium zorganizowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

bELhjyZP

"Cenić wodę"

Papież zachęca do zwiększonego wysiłku i działania na rzecz powszechnie dostępnej wody pitnej. Przypomniał, że w czasach postępu i ogromnego rozwoju technologicznego wielu ludzi wciąż nie ma stałego dostępu do wody. Dodał, że bez wody, którą się tak lekceważy, wszystkie osiągnięcia człowieka nie byłyby możliwe.

Zobacz także: Franciszek o Iraku i koronawirusie. Szczere wyznania papieża
Marnowanie jej, lekceważenie lub skażenie było błędem, który powtarza się nawet dzisiaj. [...] dostęp do bezpiecznej wody pitnej jest podstawowym i powszechnym prawem człowieka, […] warunkiem korzystania z innych praw człowieka - powiedział.
bELhjyZV

Papież zauważył także, że do w ostatnim czasie świat mierzy się z poważnymi problemami, które są skutkiem globalnego ocieplenia. Mowa o powodziach, suszach, rosnących temperaturach roztopach. Papież powiedział, że wszystkie te zjawiska są szkodliwe dla jakości wody.

W swojej wiadomości Franciszek zaprosił wszystkich do wspólnej pracy na rzecz planety. Zaapelował, aby pomyśleć o tych, którym dziś brakuje tak istotnego dobra, jak woda, a także o przyszłych pokoleniach, które mogą się mierzyć z jeszcze poważniejszymi problemami.

Cytując encyklikę św. Jana Pawła II Centesimus annus, Franciszek powiedział, że do ograniczenia zanieczyszczeń może doprowadzić "wysiłek wychowawczy", zachęcanie ludzi do zmiany stylu życia i zjednoczenie z innymi dla dobra wspólnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELhjzaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Ministrant
6 miesięcy temu
Franciszku masz rację,Twój poprzednik zabronił używać prezerwatywy i to są skutki.
Gość
7 miesięcy temu
Chłopak pokazuje do czyjej bramki gra i kto Go zdominował. Co przy Watykanie robi pani Rokefelerowa może doradza?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić