o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Francja. Radio odmawia puszczenia reklamy ze słowem "chrześcijan"

338
Podziel się

Francuska stacja radiowa France Inter ocenzurowała reklamę, w której pada słowo "chrześcijanin". Zaproponowano szokujące rozwiązanie.

Francja. Radio odmawia puszczenia reklamy ze słowem "chrześcijan"
Stacja radiowa nie chciała puścić reklamy, w której pada słowo "chrześcijanin" (Pixabay)
bDHQSFrF

Francuska publiczna rozgłośnia radiowa France Inter odmówiła puszczenia reklamy stowarzyszenia L’Oeuvre d’Orient. Punktem spornym okazało się słowo "chrześcijanin". Dziennik Le Figaro poinformował o tym, że stacja nie chciała, by słowo padło na antenie.

Chodzi o neutralność religijną. France Inter jest rozgłośnią świecką, w której nie porusza się kwestii religijnych. Stowarzyszenie L’Oeuvre d’Orient to z kolei organizacja non profit nastawiona na pomoc chrześcijanom na Wschodzie. Grupa działa od ponad 160 lat.

bDHQSFrH

Jak podaje Le Figaro, organizacja chciała standardowo zapłacić za reklamę. Utrzymuje się z datków, a część zebranych pieniędzy przeznaczane jest na poszerzanie działalności.

Rozgłośnia uznała, że taka reklama zaburzy zasadę o neutralności religijnej. Niektórzy słuchacze mogliby poczuć się urażeni takim spotem. Zaproponowano więc rozwiązanie, na które stowarzyszenie nie wyraziło zgody.

Stacja France Inter jest wrażliwa na zaangażowanie i pragnąca wesprzeć L'Oeuvre d'Orient”, zaproponowała alternatywę, polegającą na mówieniu w materiale zamiast o wschodnich chrześcijanach - o dziele na rzecz Bliskiego Wschodu - zaproponował rzecznik prasowy radia.
bDHQSFrN

Jednak stowarzyszenie nie wyraziło zgody na taki bieg sprawy. Miejscowy biskup, Pascal Gollnisch wypowiedział się w tej kwestii.Wnosi do radia o przemyślenie sprawy jeszcze raz i zmianę zdania.

Taki sposób interpretacji jest niedopuszczalny. Przekształca chwalebny sekularyzm w otwarty ateizm. L'Oeuvre d'Orient nie może zaakceptować tej karykatury sekularyzmu skierowanej do dyskryminowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie - skomentował bp. Pascal Gollinisch.
Zobacz także: Nowa kategoria biedy. Szlachetna Paczka pomaga ludziom dotkniętym pandemią
bDHQSFrO
bDHQSFsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(338)
Cyb
3 miesiące temu
Francja za chwile będzie wyznawać Islam wiec nie ma co się dziwić.
POGO
3 miesiące temu
WIDAĆ TEN KRAJ SIĘ KOŃCZY - MULTIKULTI
tytanos
3 miesiące temu
To wszystko co się obecnie w Europie dzieje przypomina sytuację z parkowej ławeczki. Najpierw przychodzi ktoś i pyta grzecznie czy może się dosiąść. Oczywiście że tak. Później przychodzą kolejni znajomi tego dosiadacza i sugerują żeby ten pierwszy się trochę posunął. I tak go przesuwają i popychają, aż gościu ląduje pupą na bruku. Niemuzułmanie w zachodniej Europie właśnie powoli zaczynają zaliczać glebę.
bDHQSFsj
POGO
3 miesiące temu
OJ BIEDNA DUCHOWO FRANCJO .WSZYSTKO WRACA!1
hades
3 miesiące temu
szkoda tej biednej Fracji
Najnowsze komentarze (338)
Ryszard
3 miesiące temu
Gdyby to chodziło o reklamę lgbt w Polsce i jej ocenzurowanie to już byłby proces ale co tam chrześcijanina można zmieszać z błotem i jest wszystko cacy.
NS..
3 miesiące temu
Już im pokazali kto tu rządzi i to bez wyborów. Redakcja po prostu się boi o skalpy
j...
3 miesiące temu
To jest ta wolność w demokracji.
gorszysort
3 miesiące temu
Tak czytam o tej biednej Francji i czytam i nic nie rozumiem. Czy islamiści najechali na Francję w 1794 i wymordowali elity i księży. O może to sami Francuzi w imię "wolności" odwrócili się od Boga. Jako kraj rozwinięty przyciągali emigrantów bo im była potrzebna siła robocza do nowych fabryk. Popatrzcie szerzej na te zagadnienia i pomyślcie nim coś napiszecie. Łykanie pisowskiej papki propagandowej nie pomoże wam zrozumieć podstaw tego co dzieję się tam teraz. Polska jest na dobrej drodze do tego samego - przez tą toczącą się kampanię nienawiści zatraciły się autorytety. Ludzie szukają nowych, a że wiara im w tym przeszkadza to zaczynają odchodzić od niej jak kiedyś Francuzi. Nic tu nie dadzą takie rozwiązania jak forsowana na siłą ustawa aborcyjna. Społeczeństwo i tak zrobi co uzna za stosowne. Władza upadnie a społeczeństwo pozostanie. Tym bardziej się scementuje im bardziej restrykcyjna będzie władza.
FILUTEK z L.
3 miesiące temu
pomstując na islam pomyślcie o tych którzy wszczynając wojnę na Bliskim Wschodzie wyrzucili tych ludzi z ich własnych państw, terenów i domów. pomyślcie o tych którzy wysłali ich do Europy i dlaczego to zrobili. czy to nie robota "wuja Sama"? "wuj Sam" bardzo kocha tanią bliskowschodnią ropę i nienawidzi Europy zagrażającej jego hegemoni na świecie.
aaa
3 miesiące temu
a co w tym dziwnego???? taki ma profil ta stacja !!prywatna!!!!!
man
3 miesiące temu
Według nich pomagać można muzułmanom, a nie chrześcijanom. I dziwimy się, że nie ma info w mediach o tysiącach zabijanych chrześcijan. Świat zszedł na psy.
Lingwista
3 miesiące temu
Niech się Francuzi lepiej intensywnie uczą arabskiego. Bo bez znajomości tego języka za 10 lat nawet z domu nie wyjdą. Nie mówiąc już o kupieniu ani załatwieniu czegokolwiek. 50 lat temu francuski przestał być językiem międzynarodowym. A za kolejne 50 lat będzie językiem martwym, spotykanym jedynie w starych książkach.
bDHQSFsb
Pełna
3 miesiące temu
neutralność religijna nastąpi we Francji wraz z wprowadzeniem kalifatu - wszystkich co wierzą inaczej ... no wiadomo..
Ale
3 miesiące temu
obcięcie głowy na ulicy człowiekowi albo wykorzykiwania Allah Akbar to już nie jest zaburzenie neutralności religijnej . Francja - kraj od zawsze w poprzek zdrowego rozsądku..
Veda
3 miesiące temu
Cyt. "Żaden człowiek, żadna ustawa i żaden rząd nie mają prawa stać na przeszkodzie komukolwiek kto wybierze religię, która da mu pokój, radość i miłość." - Św. S. Teresa Nie wiem czy Francuzi zdają sobie sprawę , że są biednym zniewolonym narodem , poddanym ciągłej antychrześcijańskiej indoktrynacji . Ale my Polacy musimy wiedzieć, że cyt "Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce " - Gerhard Mueller
buahahaha
3 miesiące temu
i właśnie takiej pseudo praworządności Zachód chce w Polsce, ale tylko osoby z brakami edukacyjnymi tego nie rozumieją, a budżet powiązany z bliżej nieokreśloną praworządnością ma być tylko przykrywką...
Piotr
3 miesiące temu
Francja to najstarsza córa... Koryntu.
Jarek
3 miesiące temu
Podać definicję :Co to jest praworządność ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić