o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Wymiera popularny gatunek zwierząt. To jedna z największych tragedii na Ziemi

32
Podziel się

W Australii powstał film dokumentalnych, traktujący o pożarach, o których latem trąbiły media na całym świecie. Przyrodnicy przyznali, że pożary te, to jedna z największych tragedii, jaka przytrafiła się Ziemi w ciągu ostatnich lat.

Wymiera popularny gatunek zwierząt. To jedna z największych tragedii na Ziemi
Znaleziono 61 tys. martwych koali. (LADbible)
bEstmACt

Dermot O'Gorman z WWF-Australia, podał w filmie przerażające statystyki. Ocenił, że pożary w Australii, które pojawiły się tam nie tylko w 2020 roku, ale także w 2019 roku, o czym wielu ludzi nie pamięta, to jedna z największych katastrof naturalnych Ziemi, która zapisze się w historii.

Naukowiec powiedział, że oprócz 61 tys. koali, w wyniku pożarów wymarło także miliony innych gatunków zwierząt. Jednak to koale są zagrożone wymarciem. Inne gatunki, jak uważają przyrodnicy, jakoś poradzą sobie z katastrofą. Gatunki te prawdopodobnie przeżyją. Jednak "nie można pozwolić na to, aby koale dalej wymierały", bo mogą one zniknąć z Ziemi już na zawsze.

bEstmACv
Najgorsze straty odnotowano na Wyspie Kangura, gdzie dotknęło ponad 40 000 koali. Następna była Victoria z pożarami palącymi lasy zajmowane przez 11 000 koali - mówi Dermot O'Gorma, cyt. przez LADbible.

Badania, które wykonane zostały przez pracowników w Nowej Południowej Walii, wykazały, że do 2050 koale mogą wyginąć. Wystarczy, aby pożary przydarzały się regularnie, co roku. Jedyną nadzieją dla koali jest człowiek. Przyrodnicy ciężko pracują, próbując wymyślić, co należy zrobić, aby ocalić koale.

Pożary w Australii na przełomie 2019 i 2020 roku zabiły 2,46 miliarda różnych zwierząt m.in. 181 milionów ptaków, 51 milionów żab czy 143 miliony ssaków, które żyją w Australii, podaje LADbible.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstmACW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Rambo
8 miesięcy temu
Człowiek nie jest nadzieją tylko największym zagrożeniem, te pożary same z siebie się nie pojawiły
Miki
8 miesięcy temu
Jak to "wymarły miliony gatunków", czy Redaktór aby na pewno wie co pisze?
oldman
8 miesięcy temu
Wyginęły mamuty, tygrysy szablaste, całkiem niedawno tury i jakoś nikt nie jęczy. A tutaj nagle rozpacz.
bEstmACX
profesor
8 miesięcy temu
☹️☹️☹️
Darek
8 miesięcy temu
Człowiek wszystkiemu da rady, ludzka mądrość jest bez granic!.. Potrafi wszystko zniszczyć, wytruć, zdewastować, aby była kasa i władza, reszta nie liczy się!.. Wystarczy, że wyginą pszczoły i będzie po nas, chemia zniszczy wszystko!..
Swojak
8 miesięcy temu
Za to odpowiedzialnośc ponosi lewactwo które blokujaąc odwieczne wypalanie traw doprowadziło do potężnych pożarów. Nie miał kto wypalic bezpiecznie traw, to porosły i się zapaliło wszystko tworząc hekatombę tych stworzeń
Abc
8 miesięcy temu
Żal że nie spłonęły wioski albo lepiej całe miasta ludzi tylko te biedne zwierzęta.. bo przecież nie ma nic gorszego dla natury niż człowiek... Ludzie ogarnijcie się z tą ekologią, w pierwszej kolejności zawsze powinien być człowiek chyba a nie zwierzęta.. no ale co ja wiem
ANNA
8 miesięcy temu
TO STRASZNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Benek
8 miesięcy temu
;(;(;(;(
Serio?
8 miesięcy temu
Naukowiec powiedział, że oprócz 61 tys. koali, w wyniku pożarów wymarło także miliony innych gatunków zwierząt. Doprawdy tak powiedział? Nie sądzę
Alicja K.
8 miesięcy temu
Wymieramy przez naszą bezmyślność, zachłanność i krótkowzroczność! I pociągamy całą planetę. Gdy wyginiemy to Ziemia od nas odetchnie no i odżyje! Ziemia jest Bożym darem, którego nie poszanowaliśmy!!!!!!!!!
A może?!
8 miesięcy temu
Może gdyby pierwszy wyginął człowiek wtedy i zwierzęta przestały by ginąć !
petr_ver.2 ;)
8 miesięcy temu
Wymieranie już się zaczęło. Jak możemy zauważyć ten post napisała maszyna. Można to poznać po błędach w tłumaczeniu, i w złych stylach zdań , oraz w ewidentnych brakach niektórych słów w zdaniach. myślę że portal powinien zainwestować w nowszą wersję redaktora, ta jest przestarzała. ...
bEstmACP
Portugal
8 miesięcy temu
W Portugalii w latach 90 posadzono całe lasy eukaliptusów. Podobno na papier. Wprowadzić tam koalę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić