Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Gdzie jest burza? Radar burz. Ostrzeżenie IMGW - piątek, 10 lipca

2

W piątek na terenie całego kraju mogą pojawić się silne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia. Sprawdź, gdzie jest burza.

Gdzie jest burza? Radar burz. Ostrzeżenie IMGW - piątek, 10 lipca
Spodziewane są silne burze z gradem. (Pixabay)

Pogoda na piątek 10 lipca. Dziś spodziewane są gwałtowne burze z gradem

Najgroźniejsze burze będą występować na zachodzie, południowym zachodzie oraz w centrum kraju. Głównym zagrożeniem będą silne porywy wiatru do 90 km/h (lokalnie do 110 km/h), intensywne opady deszczu 20-30 mm, punktowo 40 mm, oraz opady gradu - pisze IMGW

Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem

Według ostrzeżeń IMGW najsilniejsze burze mogą wystąpić na Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej, w Wielkopolsce oraz na Mazowszu. Jednak w całym kraju są spodziewane przelotne opady.

Zobacz także: Burze na Podkarpaciu. Nagrał niesamowicie wyglądające niebo

Gdzie jest burza?

Aktualnie najgroźniejsza sytuacja występuje na północy Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Burza przeszła przez Gorzów Wielkopolski. "Notowane porywy wiatru osiągają około 60 km/h, ale mogą wynosić około 90 km/h. Ta superkomórka połączyła się z kolejną burzą i teraz stanowiąc układ wielokomórkowy od Skwierzyny, przez Krzyż Wielkopolski po Piłę przemieszcza się na północny wschód. Wciąż daje opady gradu, a natężenie opadów może przekraczać 15 mm/10 minut."

Silne burze przeszły także nad Warszawą. Superkomórka kieruje się na północny wschód, w kierunku Wyszkowa. Spodziewane opady to około 5-10 mm/10 minut, grad oraz wiatru o prędkości 70-80 km/h.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić