Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Burza w Amazonie. 20 tys. pracowników zakażonych koronawirusem

55

Przedstawiciele amerykańskiego oddziału sieci Amazon ujawnili dane odnośnie przypadków koronawirusa wśród pracowników. Okazało się, że od marca 2020 roku pozytywny test uzyskało prawie 20 tysięcy zatrudnionych. Informacja wzbudziła oburzenie wśród aktywistów z USA.

Burza w Amazonie. 20 tys. pracowników zakażonych koronawirusem
Koronawirusem zaraziło się prawie 20 tysięcy pracowników amerykańskich oddziałów Amazona (Getty Images, Sean Gallup , Staff)

Jak podaje "CNN", przedstawione dane obejmują pracowników oddziałów Amazon USA oraz wchodzącej w ich skład sieci sklepów Whole Foods Market. Od marca 2020 roku pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskało 19 800 spośród 1 miliona 372 tysięcy zatrudnionych.

Koronawirus wśród pracowników sieci Amazon. Protesty aktywistów

W raporcie uwzględniono pracowników, którzy byli zatrudnieni w Amazonie w okresie od 1 marca do 19 września. Eksperci przedsiębiorstwa najpierw przeanalizowali własne statystyki. Następnie porównali je z raportami dotyczącymi całej populacji, przygotowanymi przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa.

Przedstawiciele Amazona wyciągnęli wnioski, że liczba zarażeń wśród pracowników była o 42 proc. niższa, niż można oczekiwać na podstawie statystyk z uniwersytetu. W odpowiedzi dziennikarze "CNN" zwrócili się do sieci z prośbą o bardziej szczegółowe wyjaśnienia odnośnie metody obliczeń, jednak spotkali się z odmową.

Zobacz także: Zobacz też: Amazon zastępuje ludzi robotami

Dane przedstawione przez Amazon wywołały oburzenie wśród przedstawicieli koalicji Athena. Zrzesza ona aktywistów walczących o prawa pracownicze oraz imigrantów. Dania Rajendra, dyrektor organizacji, oskarżyła kierownictwo przedsiębiorstwa o zaniedbania w zakresie ochrony pracowników przed koronawirusem.

Amazon pozwolił COVID-19 rozprzestrzeniać się w swoich obiektach jak pożar. Amazon jest bez wątpienia zagrożeniem dla zdrowia publicznego – oświadczyła Dania Rajendra w rozmowie z "Shine".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić