o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Masz ją w zamrażarce? Od razu wyrzuć. GIS wydał ostrzeżenie

13
Podziel się

Główny Inspektorat Sanitarny wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Podano, że wycofane zostały określone wyroby rybne. Jest to związane z tym, że pojawił się w nich składnik zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

Masz ją w zamrażarce? Od razu wyrzuć. GIS wydał ostrzeżenie
GiS ostrzega przed wyrobami rybnymi. (pxhere)
bEEqEHyt

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę THAI UNION POLAND sp. z o.o., 84-250 Gniewino, Strzebielinko 22 wycofaniu wyprodukowanych przez nią wyrobów rybnych ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu" - czytamy na stronie internetowej GIS-u.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona - zaznaczono.
bEEqEHyv

W związku z tym producent podjął ważne kroki. Zdecydowano o konieczności wycofania z obrotu produktów.

Ważny komunikat GiS. Jakie produkty wycofano?

Wśród wycofanych produktów znajdują się wybrane partie filetów z makreli w sosie curry i filetów śledziowych w sosie pomidorowym z papryką.

Lista wycofanych pozycji jest długa. Można ją zobaczyć tutaj.

bEEqEHyB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqEHyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
AdaM
2 miesiące temu
A gdzie był GIS wcześniej przed wprowadzeniem towaru do sklepów i wykupienien go przez klientów. Towar czyli musiał być sprzedany by nie było strat bo i podatek by wtedy nie wpłynął do budżetu .Co za bandyckie czasy teraz nastały i to ma być wolność - chyba wolna amerykanka
Pytnik
2 miesiące temu
Mam pytanko. Dlaczego munia nie zakaże dodawania chemii do rzeczy spożywczych??? Jeśli tak dba o obywateli zakazując spalania wegla ropy a nawet prostując banany
Obywatel
2 miesiące temu
Przez lata jedli ludzie ryby i nic nikomu się nie działo a teraz ryba kupy nie zrobiła i teraz się wytwarzają coś smacznego
bEEqEHyX
marekplochock...
2 miesiące temu
Jest jedno zasadnicze pytanie dlaczego takie produkty spożywcze są dopuszczalne do sprzedaży? Nie chodzi tylko o tlenek azotu ale o wiele sztucznych konserwantów oznaczane za zwyczaj literą E i cyfry??? Kiedy w końcu prawo konsumenckie i zdrowotne zabroni prorokować firmą spożywczym tych trucizn w Polsce oraz zabroni pod karą ogromnych kwot finansowych sprowadzać do Polski te szkodliwe produkty , tak już jest w wielu krajach Europy i świata . Najwyższa pora uświadamiać ludzi o szkodliwości tych bardzo niebezpiecznych dla zdrowia i życia produktów nazywany jako spożywcze . Dlatego prawo nie reguluje w sposób stanowczy i regorystyczny takich działań , czyżby ktoś brał łapówki w Polsce za dopuszczanie do sprzedaży tej toksycznej i śmiertelnie niebespecznej dla zdrowia pseudo żywności? . Później tylko zdziwienie z kąt tyle przeróżnych chorób w tym raka w różnych odmianach , przecież wiadomo nie od dziś że to w dużej mierze zależne jest od tego co spożywamy , albowiem nic nie dzieje się bez przyczyny.
Kunegunda
2 miesiące temu
Fajnie nas trują, najważniejsze że żarcie świńskie jest drogie.
Wójt Burak
2 miesiące temu
Tlenek etylenu to ciecz i powinien szybko w temperaturze pokojowej odparować, a poza tym to surowiec wyjściowy do produkcji polietylenu, czyli np. woreczków do pakowania żywności. Zastanawiające jest po co producentowi konserw był potrzebny tlenek etylenu? Poza tym gazowy w zmieszaniu z powietrzem tworzy silnie wybuchowy zestaw.
xxdpd
2 miesiące temu
ryby podrożały od kiedy Niemcy wprowadzili COVID-19 i zapasy
recepta
2 miesiące temu
czyli glfosat jest zdrowy skoro nie wycofują. brawo wy.
Jaja
2 miesiące temu
Trochę za późno, już wszystko zjedliśmy z lodówki, ale jest ok. Trzeba tylko po tym pomijać jak ruski wysokoprocentowym trunkiem.
Uzg
2 miesiące temu
A skad się tam znalazła? Janusz biznesu tak sobie dodał czy co?
123
2 miesiące temu
Kto trzyma konserwy w zamrażarce??? Oprócz MDO...
Wap
2 miesiące temu
No ja redaktorzyna chce to birch wyrzuca ale jak za pracuje to wyrzuci za swoje ma wyrzucac i swoje
pawel
2 miesiące temu
więcej jest zatruć konserwami rybnymi , czy lekarstwami panie dochtorze ?
bEEqEHyP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić