o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Korea Północna. Mieszkańcy wściekli na Kim Dzong Una

101
Podziel się

Mieszkańcy Korei Północnej muszą sprostać nowym surowym przepisom antynikotynowym. Nie wolno im m.in. palić papierosów w miejscach publicznych. Nie wszyscy dobrze przyjęli nowy pomysł Kim Dzong Una – szczególnie, że lider kraju sam jest nałogowym palaczem.

Korea Północna. Mieszkańcy wściekli na Kim Dzong Una
Kim Dzong Un jest często widywany z papierosem (KCNA)
bErLocGJ

Dokument "Ustawa zakazująca palenia tytoniu" został przygotowany przez Najwyższe Zgromadzenie Ludowe KRLD. Światowa opinia publiczna wyrażała wówczas zaskoczenie decyzją władz Korei Północnej – w końcu lider państwa, Kim Dzong Un, nie kryje się ze swoim nałogiem nikotynowym.

Kim Dzong Un jest nałogowym palaczem. Lider Korei Północnej skrytykowany

Według ustaleń Radio Free Asia nowe zasady spotkały się z dezaprobatą mieszkańców Korei Północnej. Anonimowi informatorzy portalu przyznawali, że zachowanie Kim Dzong Una jest odbierane jako przejaw hipokryzji.

bErLocGL
Mówią, że Kim Jong Un, znany palacz, powinien w pierwszej kolejności zostać poddany kontroli palenia – twierdzi anonimowy mieszaniec Korei Północnej (Radio Free Asia).
Zobacz także: Zobacz też: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych
bErLocGR

Kim Dzong Un pali papierosy praktycznie w trakcie każdego wystąpienia publicznego. Lider Korei Północnej nie zrezygnował z tego nawet w trakcie wizyty w sierocińcu. Mieszkańcy odbierają zachowanie Kima jako jawne naruszanie zasad, które sam ustanowił.

Mieszkańcy (...) mówią, że Najwyższa Godność (Kim Dzong Un – przyp. red.), która paliła nawet podczas wizyty w sierocińcu, na oczach dzieci, jako pierwsza naruszyła prawo – opowiada informator Radia Free Asia.

Mieszkańcy Korei Północnej obawiają się, że wprowadzenie nowego prawa może mieć drugie dno. Martwią się, czy oskarżenie o publiczne palenie papierosów nie zostanie wykorzystane jako pretekst do karania ludzi za przewinienia, których w rzeczywistości się nie dopuścili.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErLocHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
myślący
8 miesięcy temu
Jedyna dobra ustawa w tamtym TOTALITARNYM KRAJU. Dziwne bo totalitarne komuchy zawsze promowały palenie tytoniu, jak pokazywano w filmach. Chodziło im o ZDEGENEROWANIE NARODU. Zazwyczaj inne narkotyki były zakazane, a jedynym legalnym i pożądanym był TYTOŃ.Narkotyki zażywasz (tytoń, marihuanę, amfetaminę itp.)przegrywasz
ghost
9 miesięcy temu
Koreańczycy dopiero wpadną w szał jak Kim wyda rozporządzenie o narodowym odchudzaniu się.
JEŻ
9 miesięcy temu
Kiedyś jakiś snajper ochraniający przemówienia zbuntuje się, przeładuje swój karabin i wpakuje temu tłuściochowi kulkę prosto między oczy tak, że głowa eksploduje na oczach zebranego tłumu.
bErLocHn
gacek
9 miesięcy temu
Jedyny gruby człowiek w Korei.
Skandal
9 miesięcy temu
On może palić bez żadnego trybu. Takich można znaleźć i u nas.
mkk
9 miesięcy temu
A znacie powiedzenie "co wolno wojewodzie..." U nas podobnie, był wiosną zakaz chodzenia na cmentarze... ale nie dla wszystkich . Nie tak daleko nam do Korei.
proszęopomoc
9 miesięcy temu
. ..Chciałabym Bardzo Przeprosić za komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobrego Poniedziałkowego poranka,. Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
Art
9 miesięcy temu
Jaka dezaprobata???????-KRLD???????
Andrzeisko
9 miesięcy temu
Czy ci oburzeni dostojnicy jeszcze nie wiedzą, że Kimowi wszystko wolno?
markona
9 miesięcy temu
sam, nie sam ustanowił ustawę antynikotynową, zresztą inne również. Podpisał, co starszyzna (dosłownie - starszyzna) rzuciła na biurko. Jestem pewny, że jest w tym wszystkim figurantem. Potrzebują kogoś, kogo będzie sie nazywało "wodzem", a szara eminencja rządzi i obok żyje jak pączuszki w maśle.
czloaz
9 miesięcy temu
Często bywa, że ktoś rzuca palenie i wszczyna walkę z każdym palaczem, przeszkadza mu/jej palący 100 metrów dalej itp. Tacy zwykle po 1-2 dniach wracają do "normy" a nawet nadrabiają "stracony" czas wypalając 2x więcej. Ci natomiast, co się nie awanturują i można palić w ich towarzystwie (nie przeszkadza im), często trwają w postanowieniu mimo mąk, jakich chwilami doświadczają. Czy "Godność" nie należy czasem do tych pierwszych? Tzn czy rzucił palenie, wydał zakaz, po czym nie wytrwał?
Atam
9 miesięcy temu
A ja myślę nad tym kiedy ta społeczność wreszcie skoczy do gardeł tym oprawcom.
Sun Tzu
9 miesięcy temu
Tak już jest z rządzącymi - gnębić to my, ale nie nas.Skąd my to znamy.
bErLocHf
Dba
9 miesięcy temu
o swoich. Szybciej umra z glodu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić