Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Głośny wywiad Kaczyńskiego. Mówi o relacjach z Dudą i o książce Tuska

63
Podziel się:

"Z prezydentem Dudą rozmawiałem dawno temu" - mówi wicepremier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii. Prezes PiS uważa, że nie ma to żadnego znaczenia dla polskiej polityki. Kaczyński zdradził też, że czytał książkę Donalda Tuska i ocenił, jak on ją odbiera.

Głośny wywiad Kaczyńskiego. Mówi o relacjach z Dudą i o książce Tuska
Jarosław Kaczyński (PAP, PAP)

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Interii, który został opublikowany w poniedziałek. W nim prezes PiS mówi o coraz mocniejszej inflacji, przyjętej przez Sejm ustawie tzw. "lex TVN" oraz o relacjach z prezydentem Andrzejem Dudą.

Z Dudą rozmawiał "dawno temu"

Jak przyznał wicepremier, po raz ostatni rozmawiał z głową państwa "dawno temu" i dodał, że nie ma to żadnego znaczenia. - Na politykę nasze relacje nie mają większego wpływu. One tak wyglądają w zasadzie od początku prezydentury — powiedział Jarosław Kaczyński.

Kaczyński odniósł też do początku drugiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, kiedy podczas swojego wystąpienia Kaczyński nazwał veto do ustaw sądowych "najtrudniejszym momentem w prezydenturze Dudy". Szef PiS przyznał, że temat ten "bulwersował partię".

Trudno zaczynać kampanię i mówić, że prezydent nie miał racji. Żaba została przełknięta, prezydent wygrał, nie ma sprawy — powiedział prezes PiS, dodając, że on jest "wśród najbardziej doświadczonych polskich polityków".

"Można co najwyżej współczuć Tuskowi"

Jarosław Kaczyński skomentował też cytowanie przez Donalda Tuska wiersza Czesława Miłosza. "Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta. Możesz go zabić — narodzi się nowy" - mówił przewodniczący PO. Zdaniem Kaczyńskiego, był to "skrajnie niecelny sposób myślenia".

Obawiam się, że to kwestia wywodzenia się z różnych światów, ale nie ma tu czego komentować. Można co najwyżej współczuć Tuskowi - powiedział Kaczyński.

Przeczytał fragment książki Tuska

Jarosław Kaczyński przyznał też, że przeczytał fragment książki Donalda Tuska, którą napisał razem z Anne Applebaum. Jak mówi prezes PiS, Donald Tusk opisuje tam konkretne mechanizmy, ale nie wyciąga z tego wniosków. - A to byłyby bardzo potrzebne wnioski! - dodaje.

Dodał jednak, że był to jedynie fragment książki, którą przeczytał w "Gazecie Wyborczej". Przyznaje, że przy dwóch etatach ma teraz mało czasu na lektury. - Chętnie przeczytam całość, ale z ręką na sercu: nie mam czasu — powiedział.

W okolicach mojej matury popularna była piosenka "If I Only Had Time". I powiem szczerze, że przynajmniej od strajku w 1988 roku, nie mam tego czasu. Mogę jedynie zanucić: gdybym tylko miał czas... - mówił.
Zobacz także: Komorowski o losach "lex TVN": Im większa presja z zagranicy, tym większa szansa na weto Dudy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Dymisja
miesiąc temu
Niech on już umrze albo zachłystnie się własnym jadem
Bobo
miesiąc temu
Dudus wie ze to juz jest koniec.dlatego mysli juz o sobie.no bo gdzie dostanie ktos raki robite? A kaczor wie ze to jego koniec i ja myle ze on predzej sie powiesni niz odda w rece prawa.no i to jest ok
Kuba
miesiąc temu
uśmiechnięty brata nie pamięta super mu się żyję ale dzieci zabijają na ulicach kraju ale jarek ma super życie
Jan
miesiąc temu
Kaczyńskiemu do Tuska to jak z stąd do Chin
Dobry żart
miesiąc temu
Wyśmiewacie człowieka z którym 8 lat opozycja przegrywa
Logik
miesiąc temu
Interia też na usługach propagandy pisowskiej.Portal opatrzył wywiad stwierdzeniem jako ,głosny,w nawiasie mądry,przyjęty z aprobatą przez polaków.A tak naprawde jest to wypowiedz bardzo mierna,jednowymiarowa i nie posiadająca żadnego istotnego przekazu.
krawaciarz
miesiąc temu
DUDA mnie rozczarował bo w ten sposób zburzył porządek medialny z tego wynika,że są lepsi i gorsi nadawcy a TVN jest uprzywolejowana.Kaczyński mnie załamał bo czytał fragmenty książki ,,chrabiny"Szykorskiej herbu KObielin która podczepila antyitelektualistę TUSKA robiąc mu zaszczyt
kwak
miesiąc temu
O odezwał się ten co wyciąga wnioski, hahahaha
Górol
miesiąc temu
to coś umie czytać?
JA BYM GO
miesiąc temu
posadził w Rawiczu bez możliwości odwiedzin i zmiany pampersa.
JA BYM GO
miesiąc temu
posadził w Rawiczu bez możliwości odwiedzin i zmiany pampersa.
JA BYM GO
miesiąc temu
posadził w Rawiczu bez możliwości odwiedzin i zmiany pampersa.
edde
miesiąc temu
"nakładane obecnie środki przymusu czynią państwo niejako „właścicielem” ludzkiego ciała, co jest rzeczą bez precedensu w historii naszej cywilizacji. „Jeżeli rząd ma absolutną władzę, aby cię zmusić i powiedzieć, jak powinno ma być traktowane twoje ciało, to straciłeś ostatnią formę prywatności, ponieważ twoje ciało należy do ciebie” – powiedział bp Schneider.
Salowy
miesiąc temu
Gdzie kawtan !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić