Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
CHE
|
aktualizacja

Kaczyński uderzył w nowy rząd Niemiec. Prezesowi nie podoba się plan powstania "IV Rzeszy"

30
Podziel się:

Niedawny wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla polskiego dziennika odbił się szerokim echem również w niemieckiej prasie. Prezesowi PiS zarzuca się m.in. imputowanie nowemu rządowi naszych zachodnich sąsiadów, że ten za wszelką cenę dąży do powstania "IV Rzeszy".

Kaczyński uderzył w nowy rząd Niemiec. Prezesowi nie podoba się plan powstania "IV Rzeszy"
Kaczyński na kursie kolizyjnym z niemieckim rządem? (PAP)

Prezes PiS ponownie na językach

Wystarczy jeden wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla polskiej prasy, by o polityku ponownie zaczęło być głośno także w Niemczech. Niemieckie gazety publikują w wydaniach internetowych materiały agencyjne opisujące wywiad, w którym prezes PiS sugeruje, że nowemu rządowi Olafa Scholza zależy na przekształceniu Unii Europejskiej w "IV Rzeszę".

Jak przy okazji wyjaśnia niemiecki "Die Welt", używając porównania Kaczyński nawiązuje nie do III Rzeszy, ale do średniowiecznego Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego czyli Pierwszej Rzeszy z wieloma małymi państwami, podobnej do federacji.

Zobacz także: Nowy kanclerz Niemiec. Sikorski boi się ataków PiS

O krok dalej idzie tygodnik "Der Spiegel", w którym czytamy, że Niemcy od 2017 roku UE znajdują się w sporze z Polską, "ponieważ ten kraj narusza obowiązujące prawo unijne". "DS" wskazuje przy okazji, że wicepremier i szef PiS Kaczyński podsyca teraz ten konflikt sięgając po drastyczną metaforę dla niemieckiego rządu.

"Der Spiegel" przytacza jednocześnie pogląd Kaczyńskiego na to, że są kraje, które "nie pałają entuzjazmem wobec perspektywy budowania na bazie UE IV Rzeszy Niemieckiej". Jeżeli Polacy zgodziliby się na takie "współczesne poddaństwo", to "bylibyśmy na różne sposoby degradowani" – cytuje dalej tygodnik.

Redakcji tygodnika nie umknęło również, że Kaczyński użył podobnych sformułowań na początku grudnia. Zaplecze Kaczyńskiego sugerowało wówczas, że słowa o "IV Rzeszy" stanowiły formę motywacji przed ważnymi głosowaniami i należy je traktować z przymrużeniem oka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
subiektywnie
9 miesięcy temu
jest takie pojęcie w psychologii: projekcja; Brylant odkąd rozpoczął rządzenie krajem wdraża u nas doktryny faszyzmu...i projektuje wdrażanie faszyzmu w Polsce -przerzucając odpowiedzialność na Niemcy... ale to już od dawna działa w PiSie, że wina zawsze jest nie ich - a najwygodniej to Tusk... żenujące lecz prawdziwe
KENT UK
9 miesięcy temu
Szkoda NIE !@!! . Mogła by powstać IV RZESZA !! . Donald by się ucieszył .
Psychiatra
9 miesięcy temu
Komuś się śni po nocach, że trafi do obozu. Demencja daje znaki, ale cela już czeka. W każdym śnie może być ziarno prawdy.
jaa
9 miesięcy temu
Kaczyński znowu podskakuje aż sie doigra, że nam Niemcy gazu co go z Rosji dostają przez Nord Stream nie będą odsprzedawać jak to chce Rosja i wszyscy dostaniemy po dupie
wPiSdu
9 miesięcy temu
Kazdemu politykowi po 60 roku zycia powinno się robić i to dość często badania czy z główką wszystko w porządku?Antek i Jarek są tego najlepszym przykładem.Fotka powyżej równiez nie napawa optymizmem.
Mietek
9 miesięcy temu
Czytałem komentarz Znawcy przed zniknięciem,napisany adekwatnie do obecnej sytuacji.
Znawca
9 miesięcy temu
Autor nie chwytaj się tego tematu bo jesteś intelektualnie za słaby.
bike
9 miesięcy temu
Niemcy, które wywołały II wojnę światową dalej są potęgą w UE. Ten kraj powinien być poddanym Polski i płacić jej od prawie 80lat odszkodowania i reparacje wojenne, jak wypłaca innym krajom, które mniej ucierpiały w okresie II wojny Niemcy ograbiły pół Europy, wymordowali miliony ludzi, zniszczyli gospodarkę i przemysł w krajach okupowanych. Splądrowali i okradli banki z kosztowności, muzea, zamki i dworki i prywatne majątki, pozbywając Polaków dziedzictwa narodowego. Alianci zdradzili Polskę w 1945 i oddali Polskę Rosi w okupacje, a sami zajęli się odbudową Niemiec. Jaki interes w tym miała Ameryka!!!. Dlatego Niemcy dalej są potęga gospodarczą i militarną, a nie najsłabiej rozwiniętym krajem w Europie. Byliśmy i dalej jesteśmy pod okupacja Niemiec , choć nie ma wojny!!!!
NSZ
9 miesięcy temu
Kaczka jest w błędzie i zapomniał, że podwaliny UE opracował sam A.Hitler w okresie wojny. Po jej zakończeniu miała powstać wspólna Europa rządzona przez Niemcy, z czym mamy obecnie do czynienia, Wszechmocna dominacja Niemiec na innymi krajami-landami Niemiec, czym jest POlska i jej Donaldy. Program opracowany przez Hitlera i jego twórców pokrywa się w 99% z obecnym programem UE. Podwaliną tego było powstanie EWG tj.:Europejska Wspólnota Węgla i Stali, ustanowiona w 1951 r., jest pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia trwałego pokoju. W 1957 r. traktat rzymski ustanawia Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) i nową erę coraz ściślejszej współpracy w Europie. W okresie tym rodzi się jednak również zimna wojna, która podzieli kontynent na ponad 40 lat. Powstanie EWG to już początek IV Rzeszy oraz UE!!!!
hhhhh
9 miesięcy temu
popierając opozycję popieracie bezrobocie 25%, wiek emerytalny 70 lat, zero kasy na świadczenia społeczne, benzynę po 8 zeta,,,,,,, to nie są mrzonki
Amen
9 miesięcy temu
Niech go szlag jasny trafi
Amen
9 miesięcy temu
Niech go szlag jasny trafi
AGGGGG
9 miesięcy temu
Najlepiej by zrobił, jakby sam się uderzył w czoło. Może wtedy by zmądrzał.
zochar
9 miesięcy temu
Ma rację a kto nie rozumie, to albo nie chce, albo nie potrafi myśleć logicznie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić