Gmina szuka wandali. "Lepiej się zgłoście"

133

Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej w województwie małopolskim poszukuje dwóch kierowców, którzy z Placu Piotra Borowego urządzili sobie tor do "driftowania". W mediach społecznościowych opublikowano nagranie zdarzenia.

Gmina szuka wandali. "Lepiej się zgłoście"
Gmina w Lipnicy Wielkiej w woj.małopolskim poszukuje dwóch kierowców, którzy z Placu Piotra Borowego urządzili sobie tor do "driftowania". (Facebook)

Na facebookowym profilu gminy w Lipnicy Wielkiej opublikowano nagranie ze incydentu, jaki miał miejsce 3 kwietnia. Dwóch mężczyzn driftowało na Placu Piotra Borowego.

Stop wandalizmowi! Zapraszamy do kontaktu dwóch kierowców, którzy z Placu Piotra Borowego w poniedziałek 3 kwietnia urządzili sobie tor do "driftowania" - czytamy na profilu gminy.

Urzędnicy wskazali, że po świętach sprawa zostanie skierowana na policję. "Nie pozwolimy na niszczenie naszego wspólnego mienia!" - podkreślają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w Zakopanem. "Apelujemy, by mieszkańcy zabezpieczali kosze na śmieci"

Widzisz akty wandalizmu? Zareaguj! Powiadom policję lub straż miejską. Nasza obojętność oznacza przyzwolenie na takie zachowania. Nie bójmy się reagować - podkreśla policja.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Nie reagujesz - akceptujesz!" to hasło trwającej od kilku lat kampanii społecznej. Ma ona na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe.

Do takich z całą pewnością możemy zaliczyć niszczenie elewacji budynków i innych obiektów w przestrzeni miejskiej. Trudno racjonalnie wytłumaczyć powody, jakimi kierują się osoby malujące różnego rodzaju napisy, czy też symbole na budynkach. Być może robią to z nudy, chęci popisania się przed znajomymi lub dla zabawy - informuje policja.

Policjanci nie są w stanie wychwycić wszystkich aktów wandalizmu. Najczęściej to dzielnicowy jako pierwszy ujawnia i podejmuje wszelkie działania, jednakże nawet on w codziennej służbie nie jest w stanie skontrolować wszystkiego.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić