Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Gnał przez miasto na jednym kole. Motocyklista stracił prawo jazdy

35

Młody motocyklista pędził przez Suwałki z prędkością 138 km/h. Dodatkowo wykonywał kaskaderskie manewry. Za stwarzanie zagrożenia dla innych użytkowników drogi oraz znaczne przekroczenie prędkości, 23-letni kierowca stracił prawo jazdy.

Gnał przez miasto na jednym kole. Motocyklista stracił prawo jazdy
Motocyklista pędził przez miasto z prędkością 138 km/h (Licencjodawca, KMP Suwałki)

Policjanci z suwalskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie sprawdzają, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Tak było również na jednej z ulic w Suwałkach (woj. podlaskie). Tuż po godzinie 14.00 mundurowi zauważyli motocyklistę poruszającego się z nadmierną prędkością.

To nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Motocyklista, podczas jazdy, pokonywał trasę na tylnym kole, co dodatkowo stwarzało zagrożenie na drodze.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji. Młody motocyklista został zatrzymany. Okazało się, że 23-letni mężczyzna nie tylko ignorował przepisy ruchu drogowego, ale także narażał siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na hulajnodze wjechał wprost pod koła auta. 10-latek był bez szans

Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy

Policyjny rejestrator nagrał motocyklistę poruszającego się z prędkością 138 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość to zaledwie 50 km/h. To nie tylko rażące przekroczenie limitu, ale również ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników drogi.

23-latek tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 88 kilometrów na godzinę - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Jego nieodpowiedzialne zachowanie spotkało się z surowymi konsekwencjami. Mieszkaniec Suwałk stracił prawo jazdy, co stanowi tylko pierwszy krok w procesie egzekwowania sprawiedliwości. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Funkcjonariusze z drogówki apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Nadmierna prędkość i brawurowe zachowania mogą prowadzić do tragicznych wypadków. Policjanci zapowiadają kontynuację kontroli i zero tolerancji dla takich wykroczeń.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje - przekazali suwalscy funkcjonariusze.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić