o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Golden State Killer. Ocaleni przygotowują się do zeznawania w sprawie seryjnego mordercy

0
Podziel się

Joseph DeAngelo, znany jako "Golden State Killer", przyznał się do 13 morderstw. Zarzuca mu się również 50 gwałtów i ponad 120 włamań do domów w Kalifornii między 1973 a 1986 r.

Golden State Killer. Ocaleni przygotowują się do zeznawania w sprawie seryjnego mordercy
Ofiary, które przeżyły atak mordercy z Golden State, będą zeznawać w sądzie (Getty Images, Justin Sullivan)
bDIuwySZ

We wtorek rusza rozprawa, na której zeznawać będą ofiary mordercy z Golden State. Przesłuchania będą trwać trzy dni. Joseph DeAngelo jest jednym z bardziej znanych seryjnych morderców. Był poszukiwany od lat 70.

Dopiero w 2018 roku policji udało się go zidentyfikować dzięki badaniom DNA. W czerwcu 74-letni DeAngelo, były policjant, przyznał się do zamordowania 13 osób, licznych gwałtów i porwań.

bDIuwyTb

Sprawa Golden State Killera. Osoby, które przeżyły, będą zeznawać

Nie mógł jednak zostać oskarżony o zbrodnie dokonane od 1976 do 1979 roku, ponieważ sprawy uległy przedawnieniu. Teraz ofiary, którym udało się przeżyć, zabiorą głos. Czekały na to od niemal czterech dekad. Na sali sądowej obecne będą również rodziny ofiar, które zamordował.

Mordercy z Golden State grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego. Wymiar tej kary został przygotowany w ramach ugody. Dzięki niej DeAngelo nie zostanie skazany na karę śmierci.

bDIuwyTh
Ta chwila należy do mnie, nie do niego - powiedziała Kris Pedretti, która w wieku 15 lat stała się ofiarą gwałtu seryjnego mordercy. - Musi tam stać i tego słuchać. Nie ma wyboru. My też go nie mieliśmy, kiedy mówił nam, żebyśmy siedzieli cicho i robili wszystko, co nam każe - dodała kobieta.

Wtorkowe przesłuchanie rozpocznie się już o godzinie 9 lokalnego czasu i potrwa do 17. Świadkowie będą zeznawać w porządku chronologicznym. We wtorek na sali sądowej pojawią się osoby, które przeżyły napaści w Sacramento. W środę ocaleni z Bay Area i Central Valley. Rodziny zamordowanych ofiar mają się stawić w sądzie w czwartek. W piątek DeAngelo ma usłyszeć wyrok. Wszystkie rozprawy będą transmitowane na żywo.

Zobacz także: Zobacz także: Twierdzi, że zabił 500 kobiet. Historia seryjnego mordercy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIuwyTi
bDIuwyTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić