Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Grecja. Są zeznania świadka. Amerykanie ujawniają, co się tam dzieje

424
Podziel się:

Grecja została oskarżona o wyrzucenie ze swojego terytorium ponad tysiąca migrantów. Służby specjalne miały transportować ludzi na łodzie, które później zostawiano na otwartym morzu.

Grecja. Są zeznania świadka. Amerykanie ujawniają, co się tam dzieje
Grecja wyrzuca imigrantów napływających z Turcji. (Getty Images)

Według najnowszych doniesień 1072 osoby zostały wydalone z Grecji na bezsilnikowych łodziach. The New York Times dotarł do 31 różnych incydentów, korzystając z dowodów od wielu naocznych świadków, tureckiej straży przybrzeżnej i strażników.

Jedna z imigrantek z Syrii, Najma al-Khatib, szczegółowo opisała wydarzenia jakie miały miejsce w Grecji. 50-latka powiedziała, że 26 lipca ona i 22 inne osoby zostały zabrane przez zamaskowanych greckich urzędników, a następnie umieszczone na bezsilnikowej tratwie. Wszystko działo się pod osłoną nocy. Grupę migrantów uratowała turecka straż przybrzeżna.

To było bardzo nieludzkie. Wyjechałam z Syrii w obawie przed bombardowaniem - ale kiedy to się stało, żałowałam, że nie zginęłam od bomby - powiedziała kobieta dla New York Times.
Zobacz także: Katowice. Usłyszał hałas z przyczepy. Okazało się, że wiózł imigrantów

Grecja to kraj gdzie przez lata uciekało najwięcej imigrantów. W ostatnim czasie m.in. ze względu na pandemię koronawirusa greckie władze nie przyjmują już tak chętnie uchodźców. To także efekt narastającej frustracji związanej z coraz większą liczbą obcokrajowców.

Ponadto strażnicy greccy mieli zatrzymywać łodzie i holować je z powrotem do Turcji. Al-Khatib próbowała wrócić do Grecji 6 sierpnia, ale ​​jej łódź została zatrzymana u wybrzeży wyspy Lesbos. Następnie z łodzi usunięto paliwo i zabrano ją na wody tureckie wraz ze wszystkimi pasażerami. Według niektórych doniesień strażnikom zdarzało się zostawiać imigrantów na niezamieszkałej wyspie Çıplak.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(424)
Prawnik
2 lata temu
Łamanie prawa poprzez BEZPRAWNE wtargnięcie na wody terytorialne Grecji nie jest niczym usprawiedliwione. W Turcji nic im nie grozi bo w Turcji wojny nie ma. W Syrii ostrzał dotykał tylko lokalnych obszarów. Wielu Syryjczyków udających uchodźców biorąc zasiłki w Niemczech jeździło sobie na wakacje do Syrii. Więc nic im nie groziło. Kim są osoby z krajów nieobjętych wojną? Nie jest uchodźcą ten kto wyjeżdża z kraju gdzie wojny nie ma. Nikt z tych osobników nielegalnie usiłując przekroczyć granicę Grecji nie jest uchodźcą. To przestępcza banda. Nie wolno tolerować żadnych przestępstw. Takie nieodpowiedzialne działanie zachęca innych do łamania prawa. Cierpimy wtedy wszyscy. Należy ukrócić ten obrzydliwy nielegalny proceder dokonywany przez przestępcze bandy usiłujące bezprawnie wtargnąć na terytorium obcego państwa. Pozdrawiam wszystkich normalnie myślących.
Husarski
2 lata temu
Kto decyduje jak bronić Grecji? Tylko Grecy. Dziękuję.
Strzelec Swd
2 lata temu
Dobry świadek to martwy świadek. Przypadkiem nie świadek koronny? Koleżanka "Masy"? Ukrywa się w tłumie wysmarowana pastą dla niepoznaki ? Kajaki se jeszcze urządza. Może koronnych teraz na spływy wysyłają. Program ochrony świadków czy coś takiego. Pewnie strasznie tajne dopóki pasta z gęby nie zejdzie. I papierów nowych robić nie trzeba, wszyscy niszczą i mówią co chcą.
BOLOYOO
2 lata temu
Brawo!
obserwator
2 lata temu
..uratowala ich turecka straz przybrzezna ,ta sama ktora wczesniej wygonila ich na greckie wody terytorialne...medialne bzdury i klamstwa ...tak porozniacie spoleczenstwa (cel znany i wiadomy).....
Megan
2 lata temu
TO PO CO SIE PCHAJA ?????Niech powykopuja ziemianki w swoim kraju albo niech zgina w obronie ojczyzny-tak jak wybralaby ta kobieta.
nacjo
2 lata temu
dla tego sie nie wpuszcza to pozniej nie ma problemu.
Tak Grecy!!
2 lata temu
Grecy też korzystali z gościnności w innych krajach ,ale pracowali na siebie , szanowali prawo danego kraju. W Polsce do dziś mieszkają niektórzy Grecy z tamtych czasów. Brawo Grecy !! Wywalać że swojego kraju tych , którzy nie szanują waszych praw i obyczajów. Nie macie obowiązku pracować na leni , którym nie chce się pracować! Brawo! Brawo ! Brawo!!!!
Emilek
2 lata temu
Brawo Grecy!!!! Skoro gość nie stosuje się do naszych ,czyli gospodarzy zasad, to wynocha!!!!! Od kiedy takie zasady ,że gość rości sobie prawa większe niż sam gospodarz!
Straż.Granic.
2 lata temu
Każde państwo ma zbiór obowiązków wobec swoich obywateli. Ochrona terytorium kraju wiążąca się z zapewnieniem bezpieczeństwa to jeden z podstawowych.Gracja tego obowiązku nie spełniała od dłuższego czasu.Stała się śmietnikiem elementów przestępczych całego świata. Co czuli Obywatele Grecji widząc dewastację Kraju, brak bezpieczeństwa, przestępczość, odrażające gwałty, m innymi -- polscy turyści w Rimini? Czy ktoś chciałby dowiedzieć się co myślą o Grecji, jak wspominają "niezapomniane chwile nocą na plaży w Rimini? " Zwracam się teraz do tych którym nie podoba się powrót prawa w Grecji. Lubicie bezprawie? To won z cywilizowanego kraju, zorganizujcie strefę bezprawia z daleka od normalnych ludzi. I tam żyjcie. Słyszeliście o obowiązkach Straży Granicznej? Prawie do użycia broni? Dowiedzcie się do czego Pogranicznik ma broń. Może sami na to wpadniecie? Nie widzę szans. Broń jest po to żeby uniemożliwić bezprawne wtargnięcie nieuprawnionych osób. Na teren Mojego Kraju. Żeby chronić obywateli i wszystkie osoby przebywające na tym terenie przed stwarzającym potencjalne zagrożenie, niesprawdzonym, wszelkim NIELEGALNYM elementem. Uniemożliwiać nielegalne przekroczenie granicy państwa, w razie potrzeby obowiązkiem jest użyć broni. Zgodnie z regulaminem. Nie dopuścić do nielegalnego przekroczenia, w razie potrzeby zastrzelić zgodnie z regulaminem oczywiście. Chronić wszystkich, również takich palantów którym nie podoba się praca służb stojących na straży prawa. Jakby nie te służby to by niejednego pacyfistę w d..ę wy...ali. Pozdrawia Was Obrońca Granic.
Brawo
2 lata temu
Grecy macie moje pełne poparcie
Krzysztof 49
2 lata temu
Zapomniał wół jak cielęciem był 70 lat wstecz Grecy byli dokładnie w takiej sytuacji ja ci imigranci trzeba było wtedy wykręcić Grekom silniki ze statków i od holować na pełne morze Grecy szybko zapominają jak im ktoś pomagał niewdzięczni to jak by nic powiedzieć
Kamil 45
2 lata temu
Nie popierać nigdy ludzi którzy wyrządzili tyle krzywdy naszym rodakom czytać historię porozmawiać z Polakami którzy tu mieszkali a później pisać komentarze
Tadeusz Wr
2 lata temu
ciężko traktować w kategoriach ludzkich typów którzy dopuszczają się takich zbrodni zostawiając ludzi w szczerym morzu na pontonach bez silników bez względu na kolor ich skóry trzeba mieć harakter a Grecy akurat to mają historia już nie raz nam udowodniła lubią tylko siebie i pieniądze amen
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić