Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
A.S.
|

Niemcy wstrząśnięci. Afgański imigrant oskarżony o gwałt na dwóch dziewczynkach

693
Podziel się:

Niemiecka opinia publiczna jest poruszona sprawą imigranta z Afganistanu, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miał zgwałcić dwie dziewczynki. Drugiego z tych czynów miał dokonać po tym, jak zwolniono go z aresztu za wcześniejszy gwałt. Wielu polityków domaga się teraz jego deportacji.

Niemcy wstrząśnięci. Afgański imigrant oskarżony o gwałt na dwóch dziewczynkach
Zubyr S. miał prawo tymczasowego zamieszkiwania w Niemczech. (Facebook)

23-letni przybysz z Afganistanu, Zubyr S., jest oskarżony o dwa gwałty na 11- i 13-letniej dziewczynce, które miały miejsce na przestrzeni pięciu tygodni. Szczególnie oburzający dla opinii publicznej jest fakt, że do drugiego gwałtu miało dojść po tym, jak mężczyzna został zwolniony z aresztu.

Pierwsza z sytuacji miała miejsce w połowie czerwca. Zubyr S. został aresztowany pod zarzutem wykorzystania seksualnego 11-latki, jednak po ledwie 12 dniach wyszedł na wolność, ponieważ prokuratura zaczęła mieć wątpliwości co do prawdziwości zeznań dziewczynki.

Trzeciego lipca Afgańczyk został wypuszczony z aresztu. Niemiecki wymiar sprawiedliwości stwierdził, że istnieją minimalne szanse, by 23-latek miał ponownie dopuścić się podobnego czynu.

Czytaj także:

Gwałty na nieletnich dziewczynkach

Jednak w zeszły piątek imigrant znów miał zgwałcić nieletnią. Tym razem była to 13-latka, którą miał zwabić do cichego korytarza, a następnie wykorzystać. Obie sytuacje działy się w Dortmundzie na zachodzie Niemiec.

Mężczyzna, który posiada prawo pobytu tymczasowego na terenie kraju, był już wcześniej oskarżany m.in. o przestępstwa narkotykowe i jazdę na gapę. Wypuszczenie Zubyra S. oburza mieszkańców Niemiec, jednak, jak tłumaczył telewizji WDR prokurator Volker Schmerfeld-Tophof, było zgodne z prawem.

Potrzebujemy mieć uzasadnione podejrzenia, aby trzymać kogoś w zamknięciu. Żeby zaistniała obawa recydywy, trzeba mieć na to dowody. Tutaj zdecydowanie ich nie było - mówi Schmerfeld-Tophof, dodając, że istniały spore wątpliwości co do gwałtu na 11-letniej dziewczynce.

Lokalny polityk Joachim Stamp, który zajmujący się w landzie Nadrenia Północna-Westfalia sprawami uchodźców i imigrantów, oznajmił, że w przypadku orzeczenia o winie Afgańczyk zostanie deportowany prosto do Afganistanu.

Z kolei członkowie antyimigranckiej partii AfD twierdzą, że sprawa migranta jest świadectwem "skandalicznego działania" niemieckich sądów i wystawia złą ocenę "polityce otwartych drzwi", prowadzonej przez Angelę Merkel.

Zobacz także: Ks. Isakowicz nie zajmie się sprawą pedofilii. "Nie wykluczam, że głosowałbym inaczej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(693)
Brawo Niemcy
rok temu
*przypadku orzeczenia o winie Afgańczyk zostanie deportowany prosto do Afganistanu.* Na drogę dajcie jeszcze z kilkadziesiąt tys. euro żeby miał za co wrócić i zrobić powtórkę.
xzy
rok temu
Czy nie o to chodziło cioci Angeli? Deportacja do Afganistanu, ależ to kara , pewnie jeszcze wypłaca mu socjal za pól roku.
barabara
rok temu
Niech więc Fru merklusia, dalej "zaprasza" ciapciatych... Ostatecznie to wyłącznie jej decyzja, i jest ukierunkowana na "odnowę krwi germańskiej", nawet poprzez gwałty. Nota bene intensywnie tuszowane przez polizai. Doprawdy dziwnie się patrzy na kompletnych głupków stojących u władzy w "zaprzyjaźnionej" europie. Może ktoś wie jaki jest mechanizm wybierania kretynów do "szondzyniea Europom" - pisownia oryginalna ze "słóf ampasadorki isreala wprost z warsiawfy". Nie wierzycie ? Ha, ha, ha !
GRAF VON LL
rok temu
u nas niby nie ma uchodźców ale wszędzie ich widać.Coś jest nie tak z tą szczelnoscią granicy
Gosia
rok temu
Poczekajcie, Niemcy, aż ten zwyrol zabije te dziewczynki. Wtedy może cos do was dotrze.
gość
2 lata temu
Dlatego my ich tu nie chcemy!
Gft
2 lata temu
W Polsce będzie to samo bo też nam robią multi
gosc
2 lata temu
Każdy uchodzca,który popełni przestępstwo w danym kraju,powinien być natychmiast deportowany.
Qwerty
2 lata temu
Wiek zgody w Niemczech to 14 lat, to nawet jak się ta 11latka na stosunek "zgodziła", to powinien on być traktowany jako gwałt.
Leon
2 lata temu
On nikogo nie gwałcił. On Niemki ubogacał kulturowo według wskazań Merkel. Żadnego gwałtu być nie mogło.
R.
2 lata temu
Próbował wzbogacić kulturę zachodnią.
Rysiu
2 lata temu
Najpierw powinien swoje odsiedzieć a potem go deportować. Powinien odsiedzieć jako obcokrajowiec już pozbawiony prawa pobytu na terenie Unii.
Arkus
2 lata temu
Afganistan to bogaty kraj, modna fryzura drogi zegarek wzorowo skrojona marynarka. A oni mi jeszcze socjal z 5000 ojro.
Euro
2 lata temu
I takich zwierząt nie chcę w Polsce !!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić