Wróć na
A.S.
|

Niemcy wstrząśnięci. Afgański imigrant oskarżony o gwałt na dwóch dziewczynkach

685
Podziel się

Niemiecka opinia publiczna jest poruszona sprawą imigranta z Afganistanu, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miał zgwałcić dwie dziewczynki. Drugiego z tych czynów miał dokonać po tym, jak zwolniono go z aresztu za wcześniejszy gwałt. Wielu polityków domaga się teraz jego deportacji.

Niemcy wstrząśnięci. Afgański imigrant oskarżony o gwałt na dwóch dziewczynkach
Zubyr S. miał prawo tymczasowego zamieszkiwania w Niemczech. (Facebook)
bCPFxEEl

23-letni przybysz z Afganistanu, Zubyr S., jest oskarżony o dwa gwałty na 11- i 13-letniej dziewczynce, które miały miejsce na przestrzeni pięciu tygodni. Szczególnie oburzający dla opinii publicznej jest fakt, że do drugiego gwałtu miało dojść po tym, jak mężczyzna został zwolniony z aresztu.

Pierwsza z sytuacji miała miejsce w połowie czerwca. Zubyr S. został aresztowany pod zarzutem wykorzystania seksualnego 11-latki, jednak po ledwie 12 dniach wyszedł na wolność, ponieważ prokuratura zaczęła mieć wątpliwości co do prawdziwości zeznań dziewczynki.

Trzeciego lipca Afgańczyk został wypuszczony z aresztu. Niemiecki wymiar sprawiedliwości stwierdził, że istnieją minimalne szanse, by 23-latek miał ponownie dopuścić się podobnego czynu.

bCPFxEEn

Czytaj także:

Gwałty na nieletnich dziewczynkach

Jednak w zeszły piątek imigrant znów miał zgwałcić nieletnią. Tym razem była to 13-latka, którą miał zwabić do cichego korytarza, a następnie wykorzystać. Obie sytuacje działy się w Dortmundzie na zachodzie Niemiec.

Mężczyzna, który posiada prawo pobytu tymczasowego na terenie kraju, był już wcześniej oskarżany m.in. o przestępstwa narkotykowe i jazdę na gapę. Wypuszczenie Zubyra S. oburza mieszkańców Niemiec, jednak, jak tłumaczył telewizji WDR prokurator Volker Schmerfeld-Tophof, było zgodne z prawem.

bCPFxEEt
Potrzebujemy mieć uzasadnione podejrzenia, aby trzymać kogoś w zamknięciu. Żeby zaistniała obawa recydywy, trzeba mieć na to dowody. Tutaj zdecydowanie ich nie było - mówi Schmerfeld-Tophof, dodając, że istniały spore wątpliwości co do gwałtu na 11-letniej dziewczynce.

Lokalny polityk Joachim Stamp, który zajmujący się w landzie Nadrenia Północna-Westfalia sprawami uchodźców i imigrantów, oznajmił, że w przypadku orzeczenia o winie Afgańczyk zostanie deportowany prosto do Afganistanu.

Z kolei członkowie antyimigranckiej partii AfD twierdzą, że sprawa migranta jest świadectwem "skandalicznego działania" niemieckich sądów i wystawia złą ocenę "polityce otwartych drzwi", prowadzonej przez Angelę Merkel.

Zobacz także: Ks. Isakowicz nie zajmie się sprawą pedofilii. "Nie wykluczam, że głosowałbym inaczej"

bCPFxEEu
bCPFxEEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(685)
Niedowiary !
2 tyg. temu
Konwencja stambulska nie zadziałała ????
Przyszłość
2 tyg. temu
Dla Niemców to dziewczynki a dla ich kultury to młode kobiety. Tak też kiedyś będzie jak się rozmnozą i przejmą stanowienie prawa.
hhhh
2 tyg. temu
Żywy dowód na skuteczność resocjalizacji. Druga dziewczynka już starsza od pierwszej.
bCPFxEEP
Smutne
2 tyg. temu
Tego chce PO w Polsce
Bis
2 tyg. temu
Ciekawe co na to muzułmanin Sekielski i lewicowy tvn
Najnowsze komentarze (685)
Qwerty
1 tyg. temu
Wiek zgody w Niemczech to 14 lat, to nawet jak się ta 11latka na stosunek "zgodziła", to powinien on być traktowany jako gwałt.
Leon
1 tyg. temu
On nikogo nie gwałcił. On Niemki ubogacał kulturowo według wskazań Merkel. Żadnego gwałtu być nie mogło.
R.
1 tyg. temu
Próbował wzbogacić kulturę zachodnią.
Rysiu
1 tyg. temu
Najpierw powinien swoje odsiedzieć a potem go deportować. Powinien odsiedzieć jako obcokrajowiec już pozbawiony prawa pobytu na terenie Unii.
Arkus
1 tyg. temu
Afganistan to bogaty kraj, modna fryzura drogi zegarek wzorowo skrojona marynarka. A oni mi jeszcze socjal z 5000 ojro.
Euro
1 tyg. temu
I takich zwierząt nie chcę w Polsce !!!!!!!!!!!!!
Piotr
1 tyg. temu
U nas PAD by go ułaskawił przed wyrokiem.
rolnik
2 tyg. temu
No to teraz mają dowód
bCPFxEEH
obserwator
2 tyg. temu
Zwykłe ubogacenie kulturowe. Przestańcie drzeć szaty i robić problem. W końcu sami tego chcieliście
zosiaa
2 tyg. temu
Czy to był lekarz, inzynier,czy informatyk?
Pinokio
2 tyg. temu
Chcemy tego w Polsce??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Turek
2 tyg. temu
należy domagać się dekapitacji a nie deportacji
PUMA i LAMA
2 tyg. temu
Ale cięci politycy , jak brzytwy ... Jak tylko udowodnią mu wine to go deportują prosto do Afganistanu.... Skandal ... Tak nieludzka kara.. Może lepiej by któregoś polityka żona np.Berta lub inna Helga w swoim domu resocjalizowała tego biedaka...
Tomek
2 tyg. temu
To nie jest mężczyzna, tylko zwierzę. Niemcy wstrząśnięci ale nie zmieszani. I nadal będą głosować na Frau Makrela, a czemu nie?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić