o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Tak chcieli leczyć koronawirusa. Fatalny skutek. WHO ostrzegała

86
Podziel się

Władze Madagaskaru nie mogą poradzić sobie z koronawirusem. Rozprzestrzenia się on w bardzo szybkim tempie. W leczeniu nie pomaga promowany przez polityków specjalny napój z ziół, który według nich pomaga w walce z wirusem. Jego skuteczność od początku podważają fachowcy.

Tak chcieli leczyć koronawirusa. Fatalny skutek. WHO ostrzegała
(Facebook)
bDAkiKxx

Koronawirus rozprzestrzenia się na Madagaskarze. Został on wykryty na czwartej co do wielkości wyspie świata dopiero w maju. Jak dotąd zakaziło się ponad 13 tysięcy osób, z czego 162 zmarło. Pandemia dotarła już do wszystkich 22 regionów administracyjnych w kraju. Od początku lipca codziennie przybywa tam ponad 100 przypadków. BBC informuje, że w przepełnionych szpitalach brakuje miejsca, a lekarze nie nadążają z przyjmowaniem pacjentów.

Władze nawołują obywateli do spożywania uzdrawiającego płynu. W kwietniu prezydent Andry Rajoelina przekonywał, że Covid-19 można wyleczyć, spożywając napój Covid-Organics. Sporządza się go na bazie bylicy - rośliny używanej w produkcji leków na malarię. Głowa państwa rozdaje napój mieszkańcom całego kraju. Filmy opowiadające o zwalczaniu pandemii publikowane są na Facebooku.

bDAkiKxz

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed stosowaniem napoju. Nie ma żadnych wyników badań świadczących o jego skuteczności. Nie wiadomo również, czy nie działa on przeciwnie do zamierzonego skutku. Transporty leku trafiły za darmo również do innych krajów.

Zobacz także: Maseczki i rękawiczki w morzu. Coraz większy problem dla środowiska
bDAkiKxF

Przeczytaj także:

bDAkiKxG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAkiKya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Bilon
5 miesięcy temu
Liczba ludności na Madagaskarze to 26 mln raptem z dziesięć milionów mniej niż Polski a mają sto przypadków dziennie i 165 zgonów do tego 13tys wykrytych. Szok. Wiele krajów by chciało mieć takie statystyki jak na Madagaskarze, z pewnością jeśli chodzi o liczbę zgonów
Proste
5 miesięcy temu
Na Białorusi prezydent zaleca picie napoju przeciwko covid-19 o nazwie czysta wódka. Dla zdrowia szklanka dziennie.
Zeb mek kejn
5 miesięcy temu
Trzy czwarte populacji zmarło... 162 osoby. Kiedy ludzie w końcu sobie uzmysłowią żeby dać sobie spokój z tą koronapierdołą
bDAkiKyb
gośź
5 miesięcy temu
A co ta skorumpowana do szpiku kości organizacja oferuje? Oczywiście szczepionki te same co w Indiach....
Katarzyna
5 miesięcy temu
"Rząd kupuje produkty rolne tylko od lokalnych rolników i przekazuje je potrzebującym mieszkańcom Fianarantsoa, ​​aby zapewnić im prawdziwą opiekę. Rząd przeznaczył 4 miliardy ariary na pomoc dla mieszkańców Górnej Matsiatry. ------------- W Fianarantsoa, ​​w górnej Matsiatra, ta druga fala dystrybucji Vatsy Tsinjo umożliwia eksport ryżu i warzyw zebranych lokalnym rolnikom w celu wsparcia ich działalności. Całkowita pomoc udzielona przez państwo w Haute Matsiatra jest warta 4 miliardy ariary." Tak przetłumaczono tekst, znów wp wrzuciła z innej akcji film strasząc koronawirusem, to pomoc dla biednych
Najnowsze komentarze (86)
pilne
5 miesięcy temu
Trump go właśnie zareklamował w USA. Podobno działa cudownie i pięknie. Dokładnie tak samo jak Hydroxychloroquin i lizol, szczególnie gdy jest podany doustnie lub dożylnie...
pilne
5 miesięcy temu
Trump go właśnie zareklamował w USA. Podobno działa cudownie i pięknie. Dokładnie tak samo jak Hydroxychloroquin i lizol, szczególnie gdy jest podany doustnie lub dożylnie...
Bro
5 miesięcy temu
Jak już widzę że BBC coś donosi to szkoda czasu na czytanie. W końcu to na madagaskarze wykryli wirusa w papai, więc się mszcza.
Gość
5 miesięcy temu
Niech wreszcie oszuści zaczną nas leczyć na inne choroby, bo położyli lagę na chorych. Wszystko inne przestało się liczyć, przecież to są kpiny z ludzi!!
Artaxerxes
5 miesięcy temu
WHO to organizacja realizująca chińskie interesy. Ze zdrowiem nie ma już nic wspólnego
Timothy
5 miesięcy temu
A u nas w Europie i na świecie lepiej ? Nie. Więc po co krytykować - przynajmniej nie zachorują na malarię. Może zamiast wyśmiewać, pomyśleć o podobnej naturo terapii, która nie zniszczy organizmu. Są osoby, które ciężko chorowały i przyjęły chyba wszystkie dostępne antybiotyki, które sieją w organizmie spustoszenie na wiele lat. Nie wiadomo do końca jak ich organizm się wybronił - może po prostu siłą własną, a teraz czeka ich wieloletnią rekonwalescencja. Może wreszcie zacznijcie robić sekcje pośmiertne, które mogą doprowadzić do jakichś czytelnych wniosków, a nie od razu wszystkich w worek i do piachu. W ten sposób nigdy nie znajdziemy rozwiązania. Myśleć - to naprawdę nie boli !
Gosc
5 miesięcy temu
Napój skuteczniejszy od respiratorow szumowskiego
konfiV
5 miesięcy temu
czy mozna przyjąc,że aplikacja ,że ją nazwę antywirusowa ,P0zwoli w ramach 5G na szybsze lokalizowanie i temu P0dobne ...?
bDAkiKxT
edward
5 miesięcy temu
A polscy patrioci chcą tam wysłać naszego dudusia-prezydenta!!!!!!
konfiV
5 miesięcy temu
czy da sie P0łączyć epidemię i sieć 5G? Jesli tak ,to jak ?
konfiV
5 miesięcy temu
mam czasem wrazenie ,ze rozprzestrzenianiem wirusa ktos steruje
Cenn
5 miesięcy temu
Ale bzdury, bo tego nie widać. Wszędzie ludzie umierają, ale na wszystko, bo służba zdrowia jest zamknięta, i na cokolwiek ktoś umrze to od razu przypisują covid. Bzdury i jeszcze raz bzdury!!!!!
Lilka
5 miesięcy temu
Czy tam żyją ludzie niedouczeni i wierzą w takie nic nie warte eliksiry w jakim świecie oni żyją chyba w średniowieczu
Izaura.
5 miesięcy temu
A myśmy po pierwszej wojnie chcieli zrobić tam swoją kolonię i wysłać naszych starszych braci w wierze i od marketingu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić