Tak chcieli leczyć koronawirusa. Fatalny skutek. WHO ostrzegała

150

Władze Madagaskaru nie mogą poradzić sobie z koronawirusem. Rozprzestrzenia się on w bardzo szybkim tempie. W leczeniu nie pomaga promowany przez polityków specjalny napój z ziół, który według nich pomaga w walce z wirusem. Jego skuteczność od początku podważają fachowcy.

Tak chcieli leczyć koronawirusa. Fatalny skutek. WHO ostrzegała
(Facebook)

Koronawirus rozprzestrzenia się na Madagaskarze. Został on wykryty na czwartej co do wielkości wyspie świata dopiero w maju. Jak dotąd zakaziło się ponad 13 tysięcy osób, z czego 162 zmarło. Pandemia dotarła już do wszystkich 22 regionów administracyjnych w kraju. Od początku lipca codziennie przybywa tam ponad 100 przypadków. BBC informuje, że w przepełnionych szpitalach brakuje miejsca, a lekarze nie nadążają z przyjmowaniem pacjentów.

Władze nawołują obywateli do spożywania uzdrawiającego płynu. W kwietniu prezydent Andry Rajoelina przekonywał, że Covid-19 można wyleczyć, spożywając napój Covid-Organics. Sporządza się go na bazie bylicy - rośliny używanej w produkcji leków na malarię. Głowa państwa rozdaje napój mieszkańcom całego kraju. Filmy opowiadające o zwalczaniu pandemii publikowane są na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed stosowaniem napoju. Nie ma żadnych wyników badań świadczących o jego skuteczności. Nie wiadomo również, czy nie działa on przeciwnie do zamierzonego skutku. Transporty leku trafiły za darmo również do innych krajów.

Zobacz także: Maseczki i rękawiczki w morzu. Coraz większy problem dla środowiska

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić